Mercedes-Benz EQV już w Polsce. Z zasięgiem do 418 km

Napędzany elektrycznie van z gwiazdą wchodzi na rynek w wersji z długim rozstawem osi jako EQV 300. Ile kosztuje i jakie ma wyposażenie?

Elektryczny układ napędowy (eATS) znajduje się na przedniej osi pod dynamicznym frontem. Osiąga maksymalną moc 150 kW (204 KM). Silnik elektryczny, stała przekładnia, układ chłodzenia i elektronika mocy tworzą wysoce zintegrowane, kompaktowe urządzenie. Energia pochodzi z akumulatora litowo-jonowego, zainstalowanego pod podłogą pojazdu. Mercedes-Benz EQV osiąga maksymalny moment obrotowy do 362 Nm.

Podczas wytracania prędkości lub podczas hamowania mechaniczny ruch obrotowy zamieniany jest w energię elektryczną i służy do ładowania akumulatora wysokiego napięcia (rekuperacji). 

Umieszczenie akumulatora w podwoziu sprawia, że nie ogranicza on w żaden sposób przestrzeni we wnętrzu EQV. W rezultacie samochód jest w najwyższym stopniu funkcjonalny dla bardzo różnorodnych zastosowań.

Układ sześciu osobnych foteli sprawdza się z kolei, gdy samochód pracuje jako pojazd do transferu np. gości hotelowych (shuttle van), spełniając wszystkie wymagania wobec ekskluzywnego transportu pasażerskiego, m.in. komfort i wyjątkowo ciche prowadzenie. Dzięki elastycznej instalacji pojedynczych siedzeń lub kanap, EQV można również przekształcić w pojazd 7- lub nawet 8-miejscowy. 

Ponadto wyświetlacz multimedialny obsługuje nawigację i funkcje Mercedes me Charge, a także programy jazdy. Jedną z mocnych stron MBUX jest inteligentne sterowanie głosem z rozumieniem potocznej mowy, które jest aktywowane hasłem kluczowym „Hej Mercedes”. Sterowanie głosowe obsługuje wiele funkcji multimedialnych (np. wprowadzanie celu, klimatyzację). MBUX wykorzystuje także swoje zalety poza pojazdem w połączeniu z aplikacją Mercedes me. Z salonu lub biura kierowcy EQV mogą planować swoje miejsca docelowe, wprowadzić godzinę odjazdu i doprowadzić do pożądanej temperatury we wnętrzu.

Debiutujący EQV 300 jest dostępny w wersji standardowej lub w linii wyposażenia AVANTGARDE z długim rozstawem osi. Opcjonalnie dostępny jest również pakiet obejmujący elementy wyglądu zewnętrznego (Pakiet stylistyczny wyposażenia nadwozia EQV) oraz wnętrza (Pakiet stylistyczny wyposażenia wnętrza EQV). EQV jest dostępne już od 333 480 zł (w tym 23% VAT).

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze