Mercedes będzie sprzedawał motocykle

Niemiecki producent rozpoczyna kolejny etap mariażu z włoskim producentem jednośladów. Już niebawem w salonach Mercedesa będzie można zachwycać się, a także kupować, motocykle firmy MV Agusta.

Podczas niedawnej konferencji prasowej poświęconej przyszłości marki MV Agusta, prezydent Giovanni Castiglioni ogłosił, więcej detali dotyczącej włoskiej marki, przy okazji prezentując dziennikarzom model Brutale 800.

Nie dalej jak rok temu Włosi podpisali umowę o współpracy z Mercedesem i do tej pory w zasadzie nic wielkiego się nie działo. według najnowszych zapowiedzi współpraca przejdzie niebawem na kolejny poziom, a konkretnie motocykle MV Agusta pojawią się w europejskiej sieci dealerskiej marki. W 127 obiektach na terenie całego kontynentu tuż obok samochodów ze gwiazdą na masce zagoszczą jednoślady MV Agusta.

Przy okazji firma zdradziła, że wprowadzi do limitowanej produkcji motocykl F3 Solar Beam, który został zaprezentowany we Frankfurcie. Ta maszyna miała symbolizować partnerstwo dwóch marek, gdyż pomalowano ją lakierem pochodzącym z Mercedesa AMG GT.

W zeszłym roku Mercedes nabył 25 procent udziałów w marce MV Agusta, ale obiecał fanom jednośladów, że nie przeniesie produkcji poza Włochy, a koncern Daimler nie będzie się mieszał w produkty.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze