Paula Lazarek

Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+. Wiemy, jaki ma zasięg ta elektryczna limuzyna!

Mercedes-AMG zaprezentował sportową limuzynę EQS 53 4MATIC+. Jakie parametry zaoferowali fanom AMG inżynierowie z Affalterbach?

Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ w wersji podstawowej ma 658 KM i 950 Nm. Dzięki opcjonalnemu pakietowi AMG Dynamic Plus w trybie Race Start z funkcją boost maksymalna moc wzrasta do 761 KM.  Maksymalny moment obrotowy wynosi wtedy do 1020 Nm. 

W tym przypadku Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,4 s (przy naładowaniu akumulatora do poziomu co najmniej 80%). W wersji podstawowej AMG EQS rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,8 s (minimum 80% naładowania akumulatora), a jego prędkość maksymalną ograniczono do 220 km/h. Z opcjonalnym pakietem prędkość maksymalna pojazdu jest ograniczona do 250 km/h.

Moc rekuperacji sięga tu 300 kW. Kierowca może regulować jej poziom, wybierając jeden z trzech stopni; ponadto może korzystać ze wsparcia asystenta ECO Assist.

Z pomocą pilota jazdy (opcja), w reakcji na wykryte poprzedzające pojazdy hamowanie następuje automatycznie, aż do zatrzymania, np. na skrzyżowaniu.

EQS został wyposażony w 400-woltowy akumulator. Na stacjach szybkiego ładowania prądem stałym (DC) baterię EQS-a można ładować z mocą do 200 kW. W takim przypadku do naładowania energii potrzebnej na pokonanie kolejnych 300 km (według WLTP) wystarczy 19 minut. Mercedes EQS ma zapewnić zasięg 526-580 km na jednym ładowaniu.

Ta elektryczna limuzyna została wyposażona w zmienny napęd na wszystkie koła AMG Performance 4MATIC+. W sposób ciągły rozdziela on moment obrotowy pomiędzy przednią i tylną oś w zależności od sytuacji na drodze. Zawieszenie Mercedesa-AMG EQS 53 4MATIC+ bazuje na czterowahaczowej osi przedniej i wielowahaczowej osi tylnej. 

Kierowca do wyboru ma pięć trybów jazdy: na śliską nawierzchnię, komfort, sport, sport+ oraz individual. Warto wiedzieć, że maksymalną moc silnika można uzyskać w trybie jazdy sport+ (lub z kick-downem).

EQS-a wyposażono w układ hamulcowy AMG z 6-tłoczkowymi zaciskami i tarczami o wymiarach 415×33 mm z przodu oraz 1-tłoczkowymi zaciskami i tarczami o wymiarach 378×22 mm z tyłu. Opcjonalne, ceramiczno-kompozytowe hamulce AMG wykorzystują jeszcze większe przednie tarcze – o wymiarach 440×40 mm.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze