Mercedes 300 SL należący do legendy Formuły 1 wystawiony na sprzedaż. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów

Mercedes 300 SL to motoryzacyjna legenda i jeden z najbardziej rozchwytywanych klasyków niemieckiej marki. Wystawiony na sprzedaż egzemplarz ma dodatkową zaletę w postaci sławnego właściciela - pięciokrotnego Mistrza Świata Formuły 1, Juana Manuela Fangio.

Wystawionego na sprzedaż Mercedesa 300 SL wyprodukowano w 1958 roku. Samochód był prezentem, jaki Juan Manuel Fangio otrzymał od niemieckiego producenta po przejściu na sportową emeryturę.

Pięciokrotny Mistrz Świata Formuły 1 najpierw jeździł niebieskim Mercedesem 300 SL po drogach Europy, a następnie w rodzimej Argentynie. Juan Manuel Fangio przejechał autem 72 951 kilometrów.

Mercedes 300 SL Juana Manuela Fangio, fot. RM Sotheby's
Mercedes 300 SL Juana Manuela Fangio, fot. RM Sotheby’s

Po śmierci Juana Manuela Fangio w 1995 roku, samochód stał się eksponatem w muzeum poświęconym legendarnemu kierowcy. Teraz został wystawiony na sprzedaż przez dom aukcyjny RM Sotheby’s.

Mercedes 300 SL jest dokładnie w takim stanie, w jakim zostawił go Fangio - z mocno zużytym wnętrzem i nadwoziem wymagającym odświeżenia. Niestety kwota pozwalająca na zakup tego klasyka na razie pozostaje nieznana. Jakiś czas temu podobny 300 SL został sprzedany na aukcji za ponad 6 milionów dolarów. Samochód Fangio, ze względu na swojego sławnego właściciela, może być wart o wiele więcej.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze