Meble dla fana F1

Projektanci mebli stworzyli kolekcję niezwykłych przedmiotów codziennego użytku. Wiedząc, że w zimowe wieczory, podczas przerwy pomiędzy sezonami fani F1 tęsknią za ulubionym sportem, zadedykowali im specjalny komplet mebli.

fot. fragment filmu reklamowego

Może masz ochotę zasypiać w łóżku w kształcie bolidu? A może życzysz sobie zasiadać przed telewizorem w fotelu, który dopasuje swoje kształty do Twojej sytwetki wzorem siedziska w F1? 

Można też zagrać w szachy stylizowane na elementy pochodzące z bolidów na stoliku wyposażonym w 7-biegową skrzynię biegów jakie montowane są w samochodach. Prawdziwemu fanowi F1 z pewnością najlepiej się będzie pracować, gdy zasiądzie w fotelu, z którego będzie mógł zarządzać niczym Ross Brawn!

Zwykłe kubki Ferrari, czy innych zespołów nie są niczym nadzwyczajnym, ale z pewnością mogą stanowić uzupełnienie wyposażenia mieszkania wielbiciela Formuły 1. Największe wrażenie robi jednak dopracowana pod względem designerskim i aerodynamicznym kosiarka do trawy w kolorach John Player Special Lotus! Zdaje się, że warto byłoby spróbować skosić trawę w ogródku – choćby zimą!

 

Najnowsze

Zamarzające uszczelki samochodowe

Wilgotne od deszczu lub śniegu uszczelki w naszych samochodach, podczas niskiej temperatury przymarzają do siebie, skutecznie uniemożliwiając otwarcie drzwi lub klapy bagażnika. Po co się denerwować z rana, lub spóźnić na ważne spotkanie, jak można temu zapobiec zawczasu?

fot. K2

Pośpiech, aby zdążyć do pracy, czy na ważne spotkanie jesienną lub w szczególności zimową porą, może zakończyć się wielkimi nerwami. Szarpanie za klamkę i siłowe próby dostania się do samochodu często powodują trwałe uszkodzenie uszczelek, którego skutkiem będą późniejsze przecieki wody do wnętrza auta.

Należy prewencyjnie zabezpieczyć gumowe elementy pojazdu, aby uniknąć wątpliwej przyjemności przygód lub wzroku zdziwionych przechodniów, gdy do auta wsiada się przez bagażnik. Zabezpieczenie uszczelek polega jedynie na spryskaniu gumowej powierzchni oraz przetarciu szmatką. Dzięki użyciu dedykowanych środków powstaje warstwa silikonu, do której zamarznięta woda z pewnością nie przywrze. Po użyciu produktu uszczelki nie parcieją, nie przylega do nich kurz oraz – co najważniejsze – nie pozostaje tłusty, brudzący nalot. Produkty można kupić w marketach i sklepach motoryzacyjnych za ok. 6-7 zł. Opakowanie wystarcza na regularne stosowanie przez cały sezon, zatem fundusze na tak drobną inwestycję powinien wygospodarować każdy kierowca.

Najnowsze

Abu Dhabi – ostatni wyścig F1

Zespoły F1 po raz ostatni w tym roku zawitają na tor - tym razem będzie to dla nich obiekt zupełnie nowy - Yas Marina Circuit w Emiratach Arabskich.

Yas Marina Circuit
Abu Dhabi Motorsports Management – ADMM L.L.C.
Abu Dhabi
Zjednoczone Emiraty Arabskie

 

  

Piątek, 30 października 2009
Trening 1 10:00 – 11:30
Trening 2 14:00 – 15:30

Sobota, 31 października 2009
Trening 11:00 – 12:00
Kwalifikacje 14:00

Niedziela, 1 listopada 2009
Wyścig 14:00

Długość toru: 5, 554 km
Liczba okrążeń: 55
Dystans wyścigu: 305,470 km
Liczba zakrętów: 21 9 prawych i 12 lewych

Wybrzeże  w Abu Dhabi
fot. Red Bull

Garść informacji o Abu Dhabi
Abu Dhabi jest stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich i jednocześnie największym z emiratów. Nazwa emiratu oznacza „Ojca gazel” – prawdopodobnie z powodu dużych liczb gazeli i oryksów żyjących niegdyś na pustynii. Miasto jest położone na wyspie w kształcie litery T na pustynnym północno-wschodnim wybrzeżu Zatoki Perskiej. Usytuowane na stałym lądzie przedmieścia znajdują się tylko 250 metrów od samej wyspy.

Abu Dhabi sąsiaduje z Omanem, Arabią Saudyjską i Dubajem. Dwa główne mosty – Maqta i Mussafah – łączą wyspę i przedmieścia. W skład terytorium emiratu wchodzi ponad 200 wysp.

Praktycznie codziennie świeci tutaj słońce. Ciepły i wilgotny klimat jest odczuwalny od kwietnia do września, gdy temperatura przekracza 40 stopni Celsjusza. Zdarzają się jednak także nieprzewidywalne burze piaskowe. Od października do marca panuje tutaj niższa temperatura. Najchłodniejszymi miesiącami są styczeń i luty. 

Abu Dhabi jest jednym z najnowocześniejszych miast świata i niewątpliwie bardzo szybko rozwijającym się centrum biznesowym. Są tu nowo budowane centra konferencyjne i handlowe wyglądające jak pałace, luksusowe hotele, stworzone przez najlepszych projektanów pola golfowe, a wkrótce także filie słynnych muzeów Guggenheima i Luwru, które będą przyciągać miliony turystów.

Słynna oaza Liwa, znajdująca się na południu emiratu pozwala podziwiać jedne z najpiękniejszych wydm na świecie. Miasto – ogród Al Ain, położone w pobliżu granicy z Omanem w górzystym terenie Hajar Mountain, pomimo trudnych warunków dla utrzymania wielu gatunków roślin może pochwalić się roślinnościa endemiczną, zaadaptowaną do dość ekstremalnych warunków mocno zasolonej gleby, bardzo wysokich temperatur i niewielkiej ilości opadów.

Rząd Abu Dhabi dba o to, aby emirat pełen był zieleni zarówno ze względów estetycznych jak i praktycznych. Tereny zielone pomagają zatrzymać nawiewany z pustynii piasek gwarantując jednocześnie ich rezydentom nieco cienia i przyciągając różne gatunki ptaków do zurbanizowanych obszarów. Stolica ZEA (Zjednoczone Emiraty Arabskie) może pochwalić się ponad 20 parkami i ogrodami. Jednym z najbardziej unikalnych jest Sheikh Khalifa Park, łączący arabską architekturę z inspiracjami zaczerpniętymi z najpiękniejszych ogrodów świata. Zoo i akwarium, umiejscowione na 400 hektarach u podnóża góry Jebel Hafeet posiada jedną z największych kolekcji zwierząt egzotycznych i lokalnych.

Oczywiście w Abu Dhabi oprócz nowoczesności można obejrzeć także zabytki. Odkrycia archeologiczne świadczą o istnieniu pierwszych osad już 5000 lat temu. Szybki rozwój tych terenów na skutek bardzo bogatych złóż ropy zmienił krajobraz diametralnie. Domy budowane z gliny, pokryte liśćmi palmowymi zostały zastąpione przez szklane wieżowce, jakich nie ma dziś nawet w najbogatszych krajach Europy czy Ameryki. Ciągle jeszcze wielbiciele historii mogą oglądać unikalną architekturę arabsko – islamską, zapoznać się ze spuścizną Beduinów w Heritage Village, lub sprawdzić jak radzilili sobie mieszkańcy tych terenów z intruzami w Forcie Al Maqtaa.

Tor Yas Marina
fot. Red Bull

Yas Marina Circuit
Najnowszy w kalendarzu Formuły 1 tor został zbudowany na wyspie Yas z wielkim rozmachem. Zaprojektowano go z myślą o przeprowadzaniu imprez zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. System oświetleniowy zapewnia bezcieniowe światło
o natężeniu takim samym jak dzienne. Wyposażony
w najnowsze rozwiązania technologiczne obiekt, jako pierwszy na świecie ma wszystkie zadaszone trybuny, mogące pomieścić 50 000 widzów.

Najdłuższy w kalendarzu Formuły 1 tor umożliwia kibicom ogladanie pędzących bolidów pod budynkiem hotelowym, z widowiskowego sektora przy porcie i na zakręcie podobnym do Eau Rouge w Belgii.

Nie ma jeszcze danych dotyczących obciążenia hamulców, zużycia opon czy potrzebnej siły docisku. Zespoły będą musiały więc opierać się na swoich programach symulacyjnych przygotowując się do występu. Jak stwierdził Fernando Alonso, tor wygląda dość wymagająco, ze względu na 21 zakrętów
i z pewnością zapoznanie się z nim – czyli przejście go pieszo – przed weekendem będzie bardzo ważne.  Według kierowcy Renault interesująco wyglądają zakręty 11, 12 i 13, przypominające szykanę 10 w Singapurze. Hiszpan ma jednak nadzieję, że 3 lub 4 przejazdy wystarczą, aby przyzwyczaić się do nowego obiektu.

Szef inżynierów Renault Alan Permane zaznaczył w swojej wypowiedzi, że przygotowania do wyścigu na nowym torze rozpoczynają się zwykle na 2 miesiące przed wyznaczoną datą. Na podstawie mapy i podanej charakterystyki toru wypracowywane są założenia dotyczące ustawień siły docisku i wymagań co do układu hamulcowego i silnika. Opracowania wykonywane są oczywiście na symulatorze, a po piątkowych treningach dane przesyłane są do fabryki celem wykonania bardziej dokładnej symulacji. Jej wyniki zostają zastosowane dla poprawienia ustawień.

Hotel nad torem
fot. BrawnGP

Yas Marina Circuit charakteryzuje się kilkoma dość długimi prostymi. W związku z tym, siła docisku powinna być dość duża, choć nie maksymalna. Tor prawdopodobnie wymagał będzie dobrej trakcji na wyjściach z wolniejszych zakrętów, a więc tylne zawieszenie powinno mieć bardziej miękkie ustawienia. Z analiz wynika, że tor w Abu Dhabi jest nieco podobny do obiektów w Valencji i Melbourne – czyli obiektów dość poważnie obciążających hamulce. Bridgestone przygotował na ostatni wyścig sezonu miękkie i średniej twardości opony. Warto także zauważyć, że to kolejny obiekt, na którym wyścig odbywa się w przeciwnym kierunku do ruchu wskazówek zegara.

Najnowsze

Rajd pięknych pań – epilog

W miniony weekend odbył się rajd kobiet zorganizowany pod hasłem „Lancia Gran Turismo". W rajdzie wzięły udział znane aktorki, piosenkarki, prezenterki TV i dziennikarki popularnych magazynów kobiecych. Kto wygrał?

Agata Młynarska za kierownicą Delty
fot. Lancia

Trasa rajdu wiodła przez Mazowsze, Kurpie i Mazury – spod warszawskiego hotelu Marriott do znanego hotelu SPA Siedlisko Morena. Panie, podzielone na drużyny, jechały  Lanciami Delta z silnikami o mocy od 120 do 200 KM. Podróżując wyznaczona trasą miały do wykonania różne zadania. M.in. musiały: wykazać się znajomością historii regionu zawartą w 40 pytaniach; umieć udzielić pierwszej pomocy oraz odpowiedzieć na pytania o problematyce motoryzacyjnej. Dodatkowo podczas trwania rajdu załogi poddane były próbom mającym na celu doskonalenie umiejętności jazdy samochodem. Np. na rynku w Pułtusku gwiazdy cofały do zaaranżowanego „garażu”, czy gasiły ogień przy użyciu gaśnicy samochodowej. Rajd był pilotowany przez służby straży miejskiej oraz lokalną policję.

Dominika Gawęda – wokalistka Blue Cafe
fot. Lancia

Do mety rajdu dotarły wszystkie załogi w doskonałych humorach i podekscytowane rywalizacją na poszczególnych próbach.

Wieczorem zostały ogłoszone oficjalne wyniki, a zwycięskie drużyny zostały nagrodzone: pierwsze miejsce zajęła drużyna o nazwie „Kobiety Lancii”, w skład której wchodziły panie: alpinistka Kinga Baranowska, Magdalena Łyczko z magazynu Gala, Emilia Chmielińska z portalu Interia oraz Idalia Kostrzewska  reprezentująca Marriott. Panie otrzymały:  kosmetyki, zaproszenia do Pragi na weekend do hotelu Marriott, zestawy zimowe odzieżowej firmy sportowej, oraz puchary od organizatora rajdu.

Wcześniej Lancię promowali: Harrison Ford, Richard Gere, projektant mody Stefano Gabbana, czy Carla Bruni.

ZAŁOGA nr 1 – LANCIA STARS
Agata Młynarska – prezenterka i dziennikarka telewizyjna
Anna Popek – prezenterka i dziennikarka telewizyjna
Katarzyna Butowtt – modelka
Patricia Kazadi – aktorka i piosenkarka

ZAŁOGA nr 2 – DELTONISTKI
Katarzyna Glinka – aktorka
Agnieszka Popielewicz – prezenterka
Monika Długołęcka – kierownik wydawnictwa Baue
Edyta Gładys – dziennikarka Polsat

ZAŁOGA nr 3 – SEXY BEASTS/SEXOWNE BESTIE
Kamila Sowińska – manager Blue Cafe
Anna Puślecka – prezenterka i dziennikarka telewizyjna
Dominika Gawęda – wokalistka Blue Cafe

ZAŁOGA nr 4 – MOHEROWE BERETY
Dorota Wróblewska – producentka programów telewizyjnych oraz pokazów mody
Nina Portnicka-Boras – wróżka
Jolanta Borowiec – dyrektor Polsat Cafe
Beata Madeja – dyrektor biura reklamy wydawnictwa Bauer 

ZAŁOGA nr 5 – DRUŻYNA BEZ BLONDYNKI
Anna Puchacz – manager w Gazecie Prawnej
Aleksandra Nieśpielak – aktorka
Różena Opalińska – stylistka Elle 

ZAŁOGA nr 6 – KOBIETY LANCII
Emilia Chmielińska – dziennikarka Interia.pl
Kinga Baranowska – polska himalaistka
Magdalena Łyczko – dziennikarka
Idalia Kostrzewska – manager Hotelu Marriott

Najnowsze

Mercedesy przebierają się na Haloween

Pierwszy Haloween'owy Konkurs Elegancji odbędzie się już w najbliższy piątek w Warszawie. Dlaczego tylko przebrane i szukające cukierków dzieci mają w Haloween bawić się dobrze, skoro właściciele Mercedesów też mają fantazję?

Czy ktoś przebierze swój samochód za dynię?
fot. Motocaina

Podczas organizowanej przez MB/8 Club Polska (właścicieli i miłośników samochodów marki Mercedes-Benz) imprezy, przebranie też jest konieczne i to oczywiście jak najbardziej oryginalne, a do tego najlepiej podwójne: siebie samego i samochodu. Do tego auto, co najmniej 25-letnie lub nowsze, a najchętniej unikalne i… dobra zabawa gwarantowana.

Spotkanie Haloween’owe odbędzie się w najbliższy piątek 30 października o 23.00 na Placu Teatralnym w Warszawie. Najlepiej przebrani mają szanse na zdobycie nagród!

Więcej o inicjatywie poczytasz tutaj.

Najnowsze