McLaren powraca do mocnej stawki F1

Podobno treningi o niczym nie świadczą... i pewnie w trakcie kwalifikacji okaże się, że to znowu kierowcy Red Bull będą najszybsi. Widowisko będzie przecież ciekawsze jeśli pole position zdobędzie ktoś inny...

Hamilton rozpędza się?
fot. McLaren

Kogokolwiek zapytać o przewidywane wyniki wyścigu, wszyscy asekuracyjnie mówią – prawdopodobnie Red Bull, bo są bardzo szybcy, jeśli nic się  nie wydarzy. Ale może McLaren…

Wróżenie z fusów! Któż może wiedzieć, jaki program prac przed wyścigiem założył dany zespoł? Nad czym pracuje Ferrari, czy Renault? Dlaczego zawodnicy McLaren i Mercedes GP uzyskali najlepsze czasy podczas pierwszego treningu przed GP Turcji? Może dlatego, że mieli mniej paliwa, może dlatego, że Red Bull sprawdzał jak sprawują się twardsze opony albo zajął się tym jak zachowują się ich samochody w trakcie pokonywania zakrętów?

Vettel sprawdzał nowy monocoque i dopracowywał najlepszy możliwy balans… Nie będziemy więc wyciągać pochopnych wniosków. Faktem jest, że poranny piątkowy trening nad Bosforem należał do Lewisa Hamiltona i Jensona Buttona. Mistrzowie świata z ostatnich dwóch lat zaliczyli bardzo udany początek weekendu. Różnica czasowa między nimi, a następnymi w tabeli czasów – Michaelem Schumacherem i Nico Rosbegiem były niewielkie – trochę ponad 0,1 sek. Popołudniowa próba zakończyła się zwycięstwem Jensona Buttona, a Lewis Hamiton musiał ustąpić miejsca obydwóm kierowcom zepołu Red Bull. Na szczęście dla polskich kibiców wydaje się, że równą formę prezentują zawodnicy Renault. W pierwszym treningu uzyskali 6. i 7. czas, a w drugim 8. i 9. 

Czy Robert Kubica będzie miał do dyspozycji wystarczająco szybki bolid, aby móc walczyć o wysoko punktowaną lokatę? To kolejne pytanie, na które trudno znaleźć dziś odpowiedź…. Sobotni trening pokazał jednak, że Sebastian Vettel i jego zespół rozwiązał problemy konstrukcyjne bolidu. Świadczy o tym najlepszy czas młodego Niemca w 3. sesji. Mark Webber spokojnie zanotował 4. czas, a pomiędzy kierowcami Red Bulla znaleźli się w tabeli Nico Rosberg i Lewis Hamilton. Robert Kubica w sobotni poranek uzyskał już 5. wynik. Za nim uplasowali się obydwaj kierowcy Ferrari oraz Michael Schumacher i Jenson Button. Pierwszą dziesiątkę zamyka kolega Roberta – Vitaly Petrov.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze