Mazda wprowadza części zamienne do renowacji roadstera MX-5

Mimo, że ma ponad 30 lat, wiecznie młody, kultowy roadster Mazda MX-5 pierwszej generacji (NA) cieszy się tak dużą popularnością, że producent wprowadza coraz szerszy asortyment części zamiennych, dzięki czemu europejscy właściciele będą mogli cieszyć się swoimi odrestaurowanymi MX-5 przez kolejne dekady.

W sumie obecnie dostępnych jest 117 części do wersji przystosowanych do ruchu lewostronnego (LHD) i 156 podzespołów do samochodów wyprodukowanych w specyfikacji dla ruchu prawostronnego (RHD), które mogą być wykorzystywane w projektach renowacji MX-5.

Mazda wprowadza części zamienne do renowacji roadstera MX-5

Aby zyskać pewność, że firma wprowadza na rynek najbardziej potrzebne części, Mazda konsultowała się z wieloma specjalistami i fanklubami MX-5. Wszystkie części będą produkowane w Japonii przy użyciu nowoczesnych metod i z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów, aby zachować wygląd i wrażenie oryginalnych komponentów.

Nowa gama obejmuje części, których entuzjaści często poszukali, w tym na nowo opracowane, miękkie pokrycie dachu wykonane z materiału identycznego jak w pierwotnej wersji.

Mazda wprowadza części zamienne do renowacji roadstera MX-5

Kontynuacją dbałości o autentyzm jest także współpraca z Enkei Wheels – firmą, która będzie produkować aluminiowe felgi, idealnie pasujące do oryginalnego projektu, ale wyprodukowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, aby były lżejsze i bardziej wytrzymałe. Wiele ruchomych części zamiennych – od pokrętła do otwierania bocznych szyb po zacisk tłoczka hamulca – będzie teraz szeroko dostępnych.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze