Mazda przygotowuje premierę nowego SUV-a

Mazda przygotowuje premierę nowego SUV-a
Nowy, kompaktowy SUV Mazdy zostanie zaprezentowany podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Nowość Mazdy ma być drugim modelem z gamy, który wyróżnia bardziej dojrzała stylistyka projektowania KODO oraz najnowsze technologie strukturalne Mazdy, określane razem jako Architektura SKYACTIV-VEHICLE. Po raz pierwszy zastosowano je w niedawno zaprezentowanej Maździe 3.

W gamie jednostek napędowych pojawią się najnowsze silniki SKYACTIV, w tym jednostka SKYACTIV-X z technologią SPCCI (Spark Plug Controlled Ignition - czyli zapłonu samoczynnego sterowanego świecą zapłonową), która bazuje na unikalnej metodzie spalania, łączącej w pełni osiągi silnika benzynowego z reakcją silnika wysokoprężnego.

Zagadką pozostaje o jaki model może chodzić. CX-5 jest nadal stosunkowo nowe, a CX-3 niedawno poddano modernizacji. Spekuluje się, że będzie to CX-4 - SUV w stylu coupe, obecny dotychczas tylko na rynku chińskim.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.