Mazda MX-5 zgarnia tytuł World Car of the Year 2016!

Podczas targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku ogłoszono zwycięzców plebiscytu World Car of the Year 2016. Główną nagrodę zdobyła Mazda MX-5.

Jak co roku, podczas salonu motoryzacyjnego w Nowym Jorku zebrało sie 73 dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata, żeby zadecydować, które auta zdobędą poszczególne nagrody. 

Tegorocznym zdobywcą tytułu World Car of the Year jest Mazda MX-5. Nie jest to jedyna zdobycz w tegorocznym plebiscycie. Japoński roadster wygrał także konkurencję World Car Design of the Year, czyli mówiąc w skrócie Mazda MX-5 jest nie tylko najlepsza, ale także najpiękniejsza. I ciężko się z tym nie zgodzić. 

W kategorii Green Car of the Year wybierane są ekologiczne samochody. Tegorocznym zdobywcą tytułuu jest Toyota Mirai, która pokonała BMW 330e, Chevroleta Volt, Toyotę Prius oraz Volkswagena Passata GTE. 

Kategoria World Performance Car of the Year należy w tym roku do Audi R8 Coupe. Auto pokonało takich konkurentów jak Chevrolet Camaro, Honda Civic Type R, Mercedes C63 AMG Coupe czy Range Rover Sport SVR.

Tytuł World Luxury Car of the Year należy do BMW Serii 7, które w liczbie zdobytych głosów prześcignęło Audi Q7, Jaguara XF, Mercedesa GLE Coupe oraz Volvo XC90.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Nie bez powodu Mazda stworzyła to cacko i mówi o nim Jinba Ittai. Tworzy unikatową więź Jinba Ittai między kierowcą jego autem. Mazda wielokrotnie nagradzana była za technologie SKYACTIV. Ten kompaktowy i lekki samochód sportowy zapewnia niezrównane doznania z jazdy.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Nic dziwnego, że Mazda MX-5 zgarnia tyle nagród, jestem jej szczęśliwym posiadaczem wiec wiem o czym mówię. A zakochałem sie w niej na jeździe próbnej, poczułem do niej pociąg można powiedzieć, coś wspaniałego. poczułem po prostu, że muszę ją mieć.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Ta Mazda to takie auto którym chce sie jeździć. Ono się wręcz prowadzi samo. Czasem mam wrażenie, że reaguje niemalże natychmiast na to jak ją prowadzę i uwielbiam to w niej. Dodatkowo ma świetne osiągi: Prędkość maksymalna : 200 km/godz.*
Przyspieszenie: 100km/godz. w 9,2 s
Zużycia paliwa: 6/100 km
Emisja CO2: 139 g/km

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze