Quantcast
Karolina Chojnacka

Mazda CX-5 po liftingu – nowe wersje wyposażenia i drobne zmiany. Jakie ulepszenia przygotował producent?

Mazda uznała, że zmiana roku modelowego to doskonała okazja do wprowadzenia nowych rozwiązań i ponownie odświeżyła model CX-5. Co się zmienia z okazji wprowadzenia do produkcji nowego rocznika modelowego?

Mazda CX-5 ma już swoje lata, ale póki co japoński producent ani myśli o następcy. Zamiast tego po raz kolejny odświeża popularny samochód. Ale robi to bardzo delikatnie. Nie ma mowy o jakichś poważnych zabiegach odmładzających.

2022 Mazda CX-5
2022 Mazda CX-5, fot. materiały prasowe / Mazda

Mazda CX-5 – co się zmienia z okazji wprowadzenia do produkcji nowego rocznika modelowego?

Na pierwszy rzut oka da się zauważyć przeprojektowane, matrycowe reflektory LED o smuklejszej linii czy delikatnie zmieniony zderzak. Tylne światła również zyskały nowy wygląd. W gamie pojawił się też nowy lakier nadwozia - Zircon Sand.

2022 Mazda CX-5
2022 Mazda CX-5, fot. materiały prasowe / Mazda

We wnętrzu znajdziemy zaktualizowane multimedia, a w wersjach specjalnych również kolorowe wstawki rozweselające ciemny kokpit. W kabinie odświeżonego CX-5 z pojawił się także moduł bezprzewodowego ładowania telefonu komórkowego.

Najważniejsze jest jednak to, czego nie widać. W komunikacie prasowym można przeczytać o udoskonalonej konstrukcji nadwozia, zawieszenia i foteli. Mazda chwali się poprawionym wyciszeniem, szczególnie podczas jazdy po nierównych nawierzchniach, takich jak żwir. Do tego w niektórych poziomach wyposażenia z napędem i-Activ AWD dostępny jest tryb Off-Road, który ma zapewnić lepszą przyczepność podczas jazdy na nieutwardzonych i śliskich nawierzchniach.

2022 Mazda CX-5
2022 Mazda CX-5, fot. materiały prasowe / Mazda

Mazda CX-5 po liftingu – nowe wersje wyposażenia

Przy okazji liftingu CX-5, Mazda wprowadziła dwie nowe wersje wyposażenia – Homura i Newground.

Newground wyróżnia się srebrnym wykończeniem zderzaków i czarnymi obudowami lusterek. Do wyboru będą też felgi w rozmiarach 17 lub 19 cali. We wnętrzu z kolei zagości zamszowa tapicerka wykończona zieloną nicią i obudowy kratek nawiewów w tym samym kolorze.

2022 Mazda CX-5
2022 Mazda CX-5, fot. materiały prasowe / Mazda

Homura jest nacechowana bardziej sportowo, co znajduje odzwierciedlenie w 19-calowych felgach, czarnych wstawkach nadwozia i skórzanych fotelach z czerwonymi przeszyciami.

Mazda CX-5 po liftingu – cena

Bazowa odmiana Mazdy CX-5 w wersji wyposażenia Kai z benzynowym silnikiem 2.0 Skyactiv-G o mocy 165 KM, manualną skrzynią biegów i napędem na przednią oś kosztuje 120 900 złotych. Ceny nowych wariantów powinniśmy poznać niebawem.

Mazda CX-5 po liftingu trafi do europejskich salonów z początkiem 2022 roku.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze