Ewa Kania

Maybachy ojca Rydzyka powracają. Czym jeździ założyciel Radia Maryja i o co chodziło z autami od bezdomnego?

Na temat bogactwa Tadeusza Rydzyka, twórcy Radia Maryja i innych katolickich mediów, krążą legendy. Najsłynniejszą jest ta o Maybachu, do której redemptorysta niedawno się odniósł.

Maybach ojca Rydzyka

Historia Maybacha, którego miał kupić sobie Tadeusz Rydzyk jest dość stara i wszystko wskazuje na to, że została wyssana z palca. Pozostała jednak w powszechnej świadomości jako symbol przepychu i ogromnych pieniędzy, jakimi obraca założyciel Radia Maryja.

On sam odniósł się niedawno do sprawy, pokazując, że ma nie jednego, ale dwa Maybachy. Oba otrzymał w prezencie i są to wyjątkowo szczegółowe modele tych aut. Nagranie dość szybko zniknęło z sieci, ale teraz pojawiło się znowu.

Możemy domyślać się, że oba prezenty miały nawiązać do wspomnianej legendy Maybacha. Dodajmy tylko, że 20 lat temu była to osobna marka i chociaż auto bazowało na Mercedesie klasy S (W220), to bardzo się od niego różniło. Cena krótszej wersji (były dostępne dwie – 5,7 m oraz 6,2 m) wynosiła niecałe 2 miliony złotych, co dwie dekady temu było jeszcze bardziej niewyobrażalną kwotą, niż dzisiaj.

Magda Rozmiarek
Magda Rozmiarek

Ojciec Rydzyk i samochody od bezdomnego

Najnowszą legendą dotyczącą Tadeusza Rydzyka, są dwa samochody, jakie miał mu wręczyć bezdomny, który niedługo potem zmarł. Historia brzmi bardzo nieprawdopodobnie i jak coś, co redemptorysta wymyślił na poczekaniu. Mimo to może być prawdziwa.

Jak ustaliło śledztwo przeprowadzone na wniosek posła Nowoczesnej, Adama Szłapki, bezdomny pan Stanisław z Warszawy faktycznie istniał. Jesienią 2003 roku podarował zakonowi redemptorystów dwa Volkswageny Golfy (czwartej czyli współczesnej wtedy generacji). Skąd bezdomnego było na to stać?

Dziennikarze Onetu częściowo potwierdzili historię ojca Rydzyka, zgodnie z którą pan Stanisław przebywał w Sopocie, gdzie zagrał w totolotka. Po powrocie do Warszawy dowiedział się, że trafił szóstkę i wygrał 1,35 mln zł. Faktycznie padała wtedy bardzo zbliżona wygrana w Sopocie. Jak podkreślają dziennikarze, ani ich ustalenia, ani wcześniejsze ustalenia śledczych, nie pozwalają podważać historii pochodzenia dwóch Golfów.

Jerzy Stuhr kłamał w sprawie potrącenia motocyklisty? Według ofiary chciał uciec i to dwukrotnie!

Jakim samochodem jeździ ojciec Rydzyk?

Tadeusz Rydzyk może nie miał Maybacha, ale poza między innymi Toyotą Auris, był widywany w Audi A6 generacji C6, a potem C7. Drugi, pochodzący z 2011 roku, prawdopodobnie nadal użytkuje.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze