Daria Mikólska

Nadchodzi nowa generacja Piaggio MP3. Maxi skuter z nowoczesną technologią radarową

Piaggio przedstawiło pierwsze szczegóły dotyczącej modelu MP3 nowej generacji. Maxi skuter otrzyma nowe silniki, jeszcze lepsze wyposażenie, a także technologię radarową.

Piaggio MP3 to maxi skuter, którym można się poruszać mając wyłączenie prawo jazdy kat. B od co najmniej trzech lat. Jednoślad będzie dostępny w dwóch wersjach silnikowych: 400 i 530, oferujących kolejno 35 i 44 KM maksymalnej mocy. To nie koniec nowości, ponieważ model będzie wyposażony w nowoczesne, elektroniczne dodatki.

Po raz pierwszy w tym skuterze pojawi się technologia wykorzystująca radar. Nad projektem czuwała ekipa Piaggio Fast Forward zlokalizowana w Bostonie. Urządzenie będzie ostrzegać o pojazdach znajdujących się w martwym polu, a także będzie wspomagać funkcję utrzymania pasa ruchu.

Zobacz: Piaggio Group pozwało Peugeota i wygrało. Sprawa dotyczy naruszenia patentów

Oprócz tego producent zamontuje w nowym modelu wyświetlacz TFT o przekątnej 7 cali, system kluczyka bezprzewodowego, a także możliwość połączenia z nawigacją. W najwyższej wersji Exclusive pojawi się wsteczny bieg z kamerą cofania, trzy tryby jazdy do wyboru oraz tempomat.

Lista wyposażenia standardowego będzie obejmować reflektory LED. Wlot powietrza i atrapa zostały przeprojektowane tak, aby zapewnić jak najlepszą aerodynamikę. Kierunkowskazy zintegrowano z nadkolami, a uchwyt tablicy rejestracyjnej został dopracowany.

Producent zapowiada, że Piaggio MP3 400 hpe w podstawowej wersji ma kosztować 10 499 euro. Za wersję Sport trzeba będzie zapłacić co najmniej 10 999 euro. Firma Piaggio deklaruje, że skutery będą dostępne już pod koniec czerwca.

Komentarze:

Belus - 12 czerwca 2022

50 tysi za skuter? W PL kto to kupi? Kto na to wsiądzie w tym dzikim kraju?

Odpowiedz

Janek - 7 czerwca 2022

Takie udogodnienia to będzie coś! Już obecna wersja piaggio jest fajna a jazda nim to czysta przyjemność.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze