Matrycowe reflektory IntelliLux LED - pogromcy mroku i ciemności?

Matrycowe reflektory IntelliLux LED - pogromcy mroku i ciemności?

29 października 2020
101
Właśnie cofnęliśmy wskazówki zegarów o godzinę, przechodząc na czas zimowy, ale podobno kierowcy samochodów marki Opel nie muszą obawiać się wcześnie zapadających ciemności. Czemu? Bo mają matrycowe reflektory LED!
Loading module...

Do modeli wyposażonych w tę technologię dołączyły ostatnio nowa Mokka oraz jej elektryczna odmiana Mokka‑e. Obydwa samochody również są dostępne z adaptacyjnymi, nieoślepiającymi reflektorami matrycowymi IntelliLux LED. W pełni diodowe reflektory z licznymi automatycznymi funkcjami są oferowane w większości samochodów osobowych marki Opel, takich jak Opel Grandland X i nowy Opel Crossland.

W porównaniu z tradycyjnym systemami oświetlenie LED jest nie tylko jaśniejsze, ale też trwalsze i bardziej energooszczędne, więc przyczynia się do dalszego ograniczenia emisji CO2.

Reflektory matrycowe IntelliLux LED® znacznie przewyższają oświetlenie ksenonowe lub konwencjonalne pod względem precyzji i mocy. Inteligentne reflektory sprawiają, że jazda nocą jest bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Gdy tylko samochód opuści obszar zabudowany, reflektory matrycowe automatycznie przełączają się w tryb świateł drogowych oraz nieustannie dostosowują zasięg i rozkład wiązki świetlnej.

System działa na autostradach i drogach pozamiejskich oraz pomaga doświetlać zakręty. Segmenty LED błyskawicznie i automatycznie dostosowują się do sytuacji w ruchu drogowym. Poszczególne diody reagują w czasie mierzonym w milisekundach, zmieniając noc w dzień bez oślepiania kierowców pojazdów nadjeżdżających z przeciwka.

Opel oferuje zaawansowane oświetlenie także w wielu innych modelach. Na przykład nowy Opel Mokka jest standardowo wyposażony w pełny zestaw oświetlenia LED obejmujący reflektory, światła do jazdy dziennej, kierunkowskazy i tylne światła.

Nowy Opel Crossland jest dostępny z opcjonalnymi adaptacyjnymi reflektorami LED z funkcją doświetlania zakrętów, asystentem świateł drogowych i automatycznym poziomowaniem. Całość jest zintegrowana w Opel Vizor — podobnie jak w Oplu Mokce.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!