Massa znów najszybszy

W raczej wiosennych, przynajmniej jak dla nas, warunkach temperaturowych, na hiszpańskim torze trwają testy zespołów Formuły 1. Siedem teamów przygotowuje się już drugi dzień do nowego sezonu.

Felipe Massa
fot. Ferrari

Felipe Massa nie opuszczał prawie dziś toru. Wygląda na to, że Brazylijczyk nadrabia liczbę straconych w zeszłym sezonie okrążeń, pokonując aż 124 okrążenia. Ponownie okazał się też najszybszym kierowcą testów. Jak stwierdził po drugim dniu testowym – Jestem bardzo zadowolony
z ustawień samochodu i przyczepności opon.
Massa testował także dzisiaj nowy typ kasku ! Czarny prototyp węglowego kasku został przygotowany
dla Scuderia Ferrari przez firmę Schubert. W środę Massę zastąpi debiutujący w Ferrari Fernando Alonso. Już dzisiaj wieczorem Brazylijczyk udaje się na kilka dni do swojej rodziny i domu w Sao Paulo, aby powrócić na tor w Jerez w przyszłym tygodniu.

Za kierownicą bolidu zepołu Sauber zasiadł dziś Kamui Kobayashi, który tak jak wczoraj jego kolega z teamu Pedro de la Rosa, uzyskał drugi czas dnia. Na torze pod Walencją w samochodzie McLarena pojawił się dziś Lewis Hamilton, który był autorem trzeciego czasu dnia.

Robert Kubica czuje się chyba w swoim nowym bolidzie coraz bardziej komfortowo i pracując nad ustawieniami uzyskał czwarty czas dnia, jednocześnie o ponad 2,5 sekundy lepszy niż wczoraj.

Nieoficjalne czasy drugiego dnia testów:

Felipe Massa , Ferrari, 1:11.722; 124 okrążenia
Kamui Kobayashi, BMW Sauber, 1:12.056; 96 okrążeń
Lewis Hamilton, McLaren, 1:12.256; 108 okrążeń
Robert Kubica, Renault, 1:12.426; 119 okrążeń
Nico Rosberg, Mercedes GP, 1:12.899; 119 okrążeń
Rubens Barrichello, Williams, 1:13.377; 102 okrążenia
Sebastien Buemi, Toro Rosso, 1:13.823; 107 okrążeń
  

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze