Masowo kradli hulajnogi należące do wypożyczalni. Co z nimi robili?

Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież hulajnóg, pomocnictwo w ich zbyciu i ukrywaniu. W garażu jednego z zatrzymanych policjanci zabezpieczyli 18 hulajnóg oraz wiele różnych części i hologramów od kilkudziesięciu innych.

Pomysł na przerabianie hulajnóg jednej z firm, która udostępnia je w Warszawie, narodził się w połowie sierpnia tego roku. W tym procederze trwającym niespełna miesiąc uczestniczyły trzy osoby, z których każda miała w nim swoją rolę. Kierowca samochodu dostawczego zawoził swojego kolegę w losowo wybrane miejsce, gdzie stały hulajnogi, ten wrzucał do ładowni kilka sztuk, pozbywał się nadajnika GPS, po czym hulajnogi trafiały do garażu, gdzie były demontowane z udziałem znajomego elektronika. To, co niepotrzebne, było wyrzucane na śmieci. W ten sposób udało im się ukraść ponad 60 tych urządzeń, o wartości 190 tys. zł.

Złodziejom chodziło o to, aby z najważniejszych pozyskanych części, czyli wyświetlaczy i baterii składać inne hulajnogi, które później zostaną sprzedane. Policjanci nadal ustalają ile takich urządzeń zostało przerobionych czy znaleźli się na nie jacyś nabywcy.

Zatrzymani mężczyźni mają od 28 do 33 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, dwóch z nich kradzieży, a jeden zarzut paserstwa. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Skok życia 🙂

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze