Maserati MC20 - polska, lokalna odsłona już w grudniu!

Maserati MC20 - polska, lokalna odsłona już w grudniu!

20 listopada 2020
25
Długo wyczekiwany, supersportowy samochód Maserati MC20, przenoszący technologię wprost z F1 na drogę miał swoją globalną premierę 9 września tego roku. Teraz nadchodzi czas na premierę lokalną i to nie krótką, bo to właśnie w Polsce odbędzie się najdłuższa odsłona nowego MC20.
Loading module...

Supersportowe MC20, którego nazwa pochodzi od akronimu Maserati Corse, inspirowane jest historią kultowych modeli Maserati, począwszy od Tipo 26, po MC12, które w latach 2004-2008 brało udział w wielu światowych wyścigach. Już w grudniu oba modele MC20 i MC12 staną obok siebie na lokalnej premierze w Polsce. Dlaczego warto to zobaczyć?

Ten super szybki i futurystyczny samochód Maserati kryje w sobie 630-konny silnik V6 Netunno  z  technologią MTC (Maserati Twin Combustion), umieszczony centralnie. Dzięki temu zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,9s i prędkość maksymalną ponad 325 km/h. Z kolei waga MC20 wynosi poniżej 1500kg, co oznacza, że na każdego konia mechanicznego przypada 2,33 kilograma.

Przełomem jest wspomniany system MTC, który zainicjował innowacyjny system spalania, opracowany w pełni przez Maserati. System ten wyewoluował  z technologii komory wstępnej, stosowanej w układach napędowych Formuły 1.

Konstrukcja monocoque z włókna węglowego została stworzona przy współpracy z Dallarą oraz liderami w projektowaniu i budowie wyścigowych samochodów sportowych. W celu dopracowania idealnej aerodynamiki MC20 przeszło ponad dwa tysiące roboczogodzin testów w tunelu aerodynamicznym Dallara i ponad tysiąc symulacji CFD (Computational Fluid Dynamics).

Pierwsze Maserati MC20 będzie można zobaczyć w Polsce u boku kultowego  MC12 oraz Maserati Ghibli Fuoriserie.

Jedną z inspiracji dla modelu MC20 było właśnie MC12 -  samochód wyścigowy, który został zbudowany na podwoziu Ferrari Enzo z myślą o udziale w serii FIA GT. W latach 2004-2008 MC12 startowało w najbardziej renomowanych wyścigach na świecie, zdobywając 32 miejsca na podium.

Najdłuższa premiera Maserati MC20 przypadająca na region Europy Środkowo-Wschodniej odbędzie się w Polsce w dniach 13-15 grudnia w salonie Maserati Pietrzak w Katowicach.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!