Maserati MC20 – polska, lokalna odsłona już w grudniu!

Długo wyczekiwany, supersportowy samochód Maserati MC20, przenoszący technologię wprost z F1 na drogę miał swoją globalną premierę 9 września tego roku. Teraz nadchodzi czas na premierę lokalną i to nie krótką, bo to właśnie w Polsce odbędzie się najdłuższa odsłona nowego MC20.

Supersportowe MC20, którego nazwa pochodzi od akronimu Maserati Corse, inspirowane jest historią kultowych modeli Maserati, począwszy od Tipo 26, po MC12, które w latach 2004-2008 brało udział w wielu światowych wyścigach. Już w grudniu oba modele MC20 i MC12 staną obok siebie na lokalnej premierze w Polsce. Dlaczego warto to zobaczyć?

Maserati MC20 - polska, lokalna odsłona już w grudniu!

Ten super szybki i futurystyczny samochód Maserati kryje w sobie 630-konny silnik V6 Netunno  z  technologią MTC (Maserati Twin Combustion), umieszczony centralnie. Dzięki temu zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 2,9s i prędkość maksymalną ponad 325 km/h. Z kolei waga MC20 wynosi poniżej 1500kg, co oznacza, że na każdego konia mechanicznego przypada 2,33 kilograma.

Przełomem jest wspomniany system MTC, który zainicjował innowacyjny system spalania, opracowany w pełni przez Maserati. System ten wyewoluował  z technologii komory wstępnej, stosowanej w układach napędowych Formuły 1.

Maserati MC20 - polska, lokalna odsłona już w grudniu!

Konstrukcja monocoque z włókna węglowego została stworzona przy współpracy z Dallarą oraz liderami w projektowaniu i budowie wyścigowych samochodów sportowych. W celu dopracowania idealnej aerodynamiki MC20 przeszło ponad dwa tysiące roboczogodzin testów w tunelu aerodynamicznym Dallara i ponad tysiąc symulacji CFD (Computational Fluid Dynamics).

Maserati MC20 - polska, lokalna odsłona już w grudniu!

Pierwsze Maserati MC20 będzie można zobaczyć w Polsce u boku kultowego  MC12 oraz Maserati Ghibli Fuoriserie.

Jedną z inspiracji dla modelu MC20 było właśnie MC12 –  samochód wyścigowy, który został zbudowany na podwoziu Ferrari Enzo z myślą o udziale w serii FIA GT. W latach 2004-2008 MC12 startowało w najbardziej renomowanych wyścigach na świecie, zdobywając 32 miejsca na podium.

Najdłuższa premiera Maserati MC20 przypadająca na region Europy Środkowo-Wschodniej odbędzie się w Polsce w dniach 13-15 grudnia w salonie Maserati Pietrzak w Katowicach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze