Martyna Jaracz kierowniczką startu!

18-letnia Martyna Jaracz została kierowniczką startu zapowiadając tym samym dobry zwyczaj pojawiania się kobiet nie tylko na żużlowych owalach, ale i na decydujących stanowiskach.

Ostatnio obserwujemy coraz większy udział kobiet w dyscyplinie żużlowej. Widzimy je na grafitowych owalach, ale i w przeróżnych miejscach, które dotyczą tego rodzaju sportu motorowego. Młode dziewczyny - pasjonatki, szukają innych dróg, by móc pokazać, że żużel nie jest przeznaczony tylko dla mężczyzn.

Martyna Jaracz
fot. archiwum Martyny Jaracz
Do tej pory jedyną kierowniczką startu była ostrowianka Adriana Kociemba. Obecnie mamy już dwie przedstawicielki płci pięknej, które zajmują to stanowisko.

Martyna Jaracz zrobiła kurs na kierownika startu odpowiadając na propozycję złożoną jej z krośnieńskiego klubu żużlowego. Ta anielskowłosa 18-latka ma już za sobą debiut w rozgrywkach ligowych. Wystąpiła jako kierowniczka startu podczas sparingowego meczu, gdzie doszło do podzielenia na dwie drużyny zespołu z Krosna - KSM 2008 i KSM 2009. Poradziła sobie wyśmienicie.

Już niebawem na  www.motocaina.pl/zuzel ukaże się wywiad z Martyną.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.