Marszale Yamahy na Tour De Pologne

Zespół 14 marszali Yamaha będzie wspierał wyścig kolarski Tour de Pologne, który odbędzie się 2-8 sierpnia. Dla doświadczonych motocyklistów dbających o bezpieczeństwo i organizację tego najbardziej prestiżowego polskiego wyścigu to nie tylko zaszczyt czy przygoda ale i nierzadko nie lada wyzwanie.

fot. Yamaha

Yamaha Motor Polska po raz kolejny będzie wspierać organizacyjnie wyścig kolarski. Motocykliści na firmowych motocyklach Yamaha odegrają istotną rolę w organizacji i zabezpieczeniu wyścigu. Tegoroczna edycja imprezy zapowiada się niezwykle widowiskowo, a zespół 14 marszali Yamaha jest gotowy do następnej motocyklowej przygody na trasie wyścigu.

Oprócz sportowej rywalizacji Tour de Pologne to również największe logistyczne przedsięwzięcie w krajowym sporcie – w obsługę imprezy zaangażowane są setki osób czuwających nad organizacją oraz bezpieczeństwem przebiegu wyścigu. Jak co roku, Yamaha Motor Polska odda do dyspozycji 14 nowych motocykli przeznaczonych do obsługi i zabezpieczenia trasy. Motocykliści będą pełnili ważne funkcje – od wsparcia sędziów aż po dynamiczne zabezpieczenie przebiegu wyścigu.

Jednoślady są wykorzystane w newralgicznych momentach wyścigu. Motocykliści pracujący jako „marszale\”, krążą wokół peletonu, zamykają trasy, wskazują kolarzom drogę. Motocykle są też wykorzystywane do obsługi fotoreporterów, sędziów i dziennikarzy, czyli wszędzie tam, gdzie w wyścigowej kolumnie zabronione jest poruszanie się samochodem.

fot. Yamaha

Tour de Pologne jest najbardziej prestiżową polską imprezą sportową organizowaną już od przeszło 80 lat. 2 sierpnia na trasie liczącej ponad 1200 km do walki o zwycięstwo stanie aż 21 ekip kolarskich. Trasa podzielona jest na siedem etapów o różnej skali trudności i profilu trasy. Początkowe etapy sprinterskie wiodą po Mazowszu oraz obszarach wschodniej Polski. Od piątego etapu wyścigu rozpoczyna się najbardziej trudna rywalizacja na premiach górskich.

We wrześniu 2008 roku Tour de Pologne odbył się w skrajnie trudnych warunkach atmosferycznych. Deszcz, niskie temperatury oraz śliska nawierzchnia były przeszkodami nie tylko dla kolaży, ale też stanowiły wyzwanie dla umiejętności motocyklistów. Mimo trudnej pogody, wyścig przeszedł do historii jako jeden z bardziej emocjonujących. Organizatorzy wyrazili swoje specjalne podziękowania dla ekipy motocyklistów Yamaha za okazane wsparcie oraz niezawodną realizację zadań. Doświadczenie zebrane podczas poprzednich edycji zostanie wykorzystane w tegorocznym wyścigu.

Tradycyjnie motocykliści przygotowują pełną relację z przebiegu imprezy, dlatego fani kolarstwa szosowego mogą dodatkowo zapoznać się z organizacją wyścigu od zaplecza dzięki relacjom marszali.

Zapraszamy do śledzenia Tour de Pologne w mediach oraz prosimy o doping również dla prowadzących jednoślany z silnikami ,w tym najsłynniejszym polskim wyścigu kolarskim.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze