Konrad Maruszczak

BAIC to kolejna chińska marka, która debiutuje w Polsce

To marka własna jednego z największych chińskich koncernów samochodowych. Oficjalnym importerem marki jest spółka BAIC Auto Polska Sp. z o.o.

BAIC to zupełna nowość w Polsce, choć oczywiście nie jest to pierwsza chińska marka, która debiutuje na polskim rynku. Ostatnimi czasy, marki z Państwa Środka wyrastają jak grzyby po deszczu. Nic dziwnego, do tej pory samochody z Chin miały utrudnione zadanie na Starym Kontynencie, gdzie obowiązywały rygorystyczne normy spalin.

Chiny, aby dostosować swoje samochody do naszych norm, musiałyby inwestować ogromne środki w rozwój technologii, co zwyczajnie było nieopłacalne. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku aut elektrycznych, które dominują w palecie marek z Chin. Nie inaczej zapewne będzie w przypadku marki BAIC, która 11 grudnia oficjalnie zaprezentuje gamę modelową w Polsce. Wtedy też poznamy polski cennik.

O marce BAIC

BAIC (Beijing Automotive Industry Holding Co., Ltd.) to jeden z najstarszych producentów samochodów w Chinach, markę założono w 1958 roku. Koncern BAIC jest jednym z największych producentów samochodów w Chinach oraz trzecią największą firmą motoryzacyjną w Państwie Środka pod względem rocznych przychodów.

Dotychczas koncern BAIC Group zbudował około 31 milionów samochodów, które trafiły na drogi ponad stu krajów świata. Tylko w 2022 roku fabryki koncernu BAIC Group opuściło blisko półtora miliona samochodów.

W ramach współpracy koncernu BAIC Group z niemieckim koncernem Daimler Benz AG, BAIC Group nabyło 9,98% udziałów w koncernie Daimler AG. Daimler Benz AG posiada 9,55% udziałów w spółce BAIC Motor Co Ltd.

Komentarze:

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze