Mark Webber w Warszawie!

03 września 2010
W sobotę fani Formuły 1 będą mogli zobaczyć Marka Webbera i Jaimego Alguersari'ego za sterami bolidu Red Bull Racing, który przejedzie Placem Trzech Krzyży w Warszawie. W zmaganiach gokartowych zmierzy się jedna kobieta. Zobaczymy też Małgosię Sochę, Agnieszkę Cegielską, Joannę Jabłczyńską i Sylwię Gruchałę.
Loading module...

Finał ogólnopolskiego programu Red Bull As w Karcie rozpocznie się w sobotnie popołudnie
o godzinie 14.00. 24 najlepszych amatorskich kierowców gokartów będzie walczyć o możliwość pojedynku z kierowcą Formuły 1 - Jamiem Alguersarim i wyjazd na Grand Prix F1 w Brazylii. Oprócz kartingowych emocji, publiczność będzie miała okazję zobaczyć za sterami bolidu Red Bull Racing jednego z faworytów do tytułu Mistrza Świata Formuły 1 - Marka Webbera. Przejazd pokazowy wykona również Jamie Alguersari z zespołu Scuderia Toro Rosso. 

Będziemy kibicować Monice Mazur z Tarnowa.
fot. Red Bull
To właśnie Jamie Alguersari zasiądzie za kierownicą gokarta w finałowym wyścigu, zastępując wcześniej zapowiadanego Marka Webbera.
- Jazda gokartem w najważniejszym etapie Mistrzostw Świata F1 2010 mogłaby stanowić dla Marka niepotrzebne ryzyko - poinformował w poniedziałek zespół Red Bull Racing. Mark Webber udzieli startującym wsparcia niezbędnego do uzyskania najlepszego wyniku na 1,5-kilometrowym torze. 

Warszawiacy będą mogli kibicować również znanym postaciom - gwiazdom, sportowcom
i dziennikarzom - którzy zmierzą się w gokartowych pojedynkach o Puchar Gwiazd. Wśród zaproszonych osób zobaczymy miedzy innymi: Małgosię Sochę, Agnieszkę Cegielską, Alana Andersza, Joannę Jabłczyńską, Bartka Obuchowicza, Jarosława Hampela, Pawła Korzeniowskiego, Michała Kościuszko, Sylwię Gruchałę. Oprócz licznych gokartowych emocji będzie można podziwiać stunt motocyklowy w wykonaniu Chrisa Pfeiffera. 

fot. Red Bull
W związku z finałem Red Bull As w Karcie pojawią się trudnienia w ruchu w okolicach Placu Trzech Krzyży w piątek (3.09.2010) i potrwają do niedzieli (5.09.2010). Przewidywane utrudnienia dotyczą ulic: Plac Trzech Krzyży, odcinka ul. Nowy Świat od Al. Jerozolimskich, odcinka Al. Ujazdowskich od Ul. Pięknej, odcinka ul. Książęcej od ul. Kruczkowskiego. Całkowite wyłączenie z ruchu kołowego tych odcinków nastąpi w sobotę 4.09. w godzinach 11-18.00. 

Od 1 maja w na torach gokartowych w całej Polsce trwała rywalizacja o najlepszy czas - każdy, kto ukończył 12 lat i spełniał wymogi regulaminowe mógł wykręcić najlepszy czas i wziąć udział w programie Red Bull As w Karcie. 131 najszybszych amatorskich kierowców weszło do kolejnego etapu projektu i w sierpniu wystartowało w czterech finałach regionalnych. Do finału ogólnopolskiego zakwalifikowało się 23 uczestników i jedna uczestniczka.

Finał ogólnopolski Red Bull As w Karcie
4 września 2010, Godzina 14.00, Plac Trzech Krzyży

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!