Maria Herrera pojedzie w serii MotoE World Cup

Maria Herrera pojedzie w serii MotoE World Cup
Hiszpanka podpisała kontrakt z zespołem Ángel Nieto i zobaczymy ją ponownie na torze już w przyszłym sezonie, kiedy odbędzie się inauguracja nowej serii MotoE World Cup.

W mijającym sezonie Maria Herrera ścigała się dla BCD Yamaha MS Racing w serii FIM Supersport 300 World Championship. W przyszłym znów zobaczymy ją na torze, ale tym razem na elektrycznym motocyklu. 22-latka podpisała kontrakt z zespołem Ángel Nieto, w barwach którego startować też będzie Nico Terol.

MotoE World Cup to nowa seria, w której zawodnicy będą ścigać się na identycznych, elektrycznych motocyklach. Rozwijają one 150 KM i przyspieszają do 100 km/h w 3,0 s, a ich prędkość maksymalna to 250 km/h.

Podczas inauguracyjnego sezonu odbędzie się pięć wyścigów na europejskich torach, ale organizatorzy zamierzają później rozszerzyć serię na cały świat. Każda z eliminacji ma składać się z 7-10 okrążeń, a swój udział zadeklarowało 11 teamów i 18 zawodników.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.