Maria Forsberg zwycięża w drugiej rundzie AMA Endurocross

Podobnie jak Taddy Błażusiak, zwyciężczyni X-Gamesów Maria Forsberg wygrała drugą rundę amerykańskich Mistrzostw Enudrocross w klasie kobiet.

Po tym jak Maria zdobyła złoty medal podczas X-Games, przyszedł czas na kolejne zwycięstwo.

Chociaż humor dopisywał zawodniczce przed samym startem, co pokazała w wywiadzie z Christie Johnson z KING 5’s…Maria Forsberg na torze Endurocross w Everett.
fot. ex moto

.. zawody okazały się być dla niej bardzo stresujące. Tuż przed samym stratem jej motocykl odmówił posłuszeństwa i musiała pożyczać pojazd od kolegi z teamu.
Kolejną przeszkodą okazały się unoszące w powietrzu opary, które znacznie obniżyły poziom dobrego samopoczucia zawodniczki. Jednak mimo zawrotów głowy nie poddała się  i do ostatniej chwili walczyła z  Kanadyjką Victorią Hett ( która stratowała po raz pierwszy w AMA Endurocross). Ostatecznie udało jej się jako pierwszej przekroczyć linię mety.

Najnowsze

Błażusiak po raz kolejny mistrzem, tym razem w Everett

Taddy Błażusiak - KTM, zwiększył swoją przewagę w bitwie o Mistrzostwo Ameryki 2011 wygrywając drugą z rzędu rundę mistrzostw w Everett.

Błażusiak podczas AMA Endurocross w Everett.
fot. Blazusiak.com

Błażusiak, który o swoje zwycięstwo w pierwszej rundzie musiał walczyć poprzez wyścig ostatniej szansy, tym razem miał dużo mniej stresujący start i po raz kolejny udowodnił swoją dominującą pozycję w halowym Enduro (w USA – Endurocross).

Dwa tygodnie temu w pierwszej rundzie mistrzostw Błażusiak był zmuszony do ciężkiej walki o prowadzenie, ponieważ do finału wszedł z wyścigu ostatniej szansy (najgorsza bramka startowa).  Tym razem Polak wystrzelił z bramek zaliczając pięknego „holeshot-a” –  zapewniając sobie bezpieczną pozycję lidera i unikając walki o przedostanie się na czoło stawki.  W ślad za Tadeuszem ruszyli Mike Brown, Coddy Webb i Geoff Aaron. Polakowi udało się wykorzystać moment walki między zawodnikami, co zapewniło mu mocne prowadzenie. 

Konsekwentnie zwiększając przewagę nad rywalami Błażusiak zapewnił sobie relatywnie bezproblemowy finał, dublując wszystkich z wyjątkiem drugiego na mecie Geoffa Aarona.  Drugie z rzędu zwycięstwo dało Polakowi kolejną maksymalną liczbę punktów w drodze po Mistrzostwo Ameryki 2011  (30 punktów za zwycięstwo). Trzecia runda Mistrzostw Ameryki 2011 odbędzie się już za 2 tygodnie ( 26 sierpnia) w Pepsi Coliseum.

– Tym razem wszystko poszło zgodnie z planem, nie tak jak podczas X-Games gdzie do finału wszedłem z wyścigu ostatniej szansy.  Pierwsza runda Mistrzostw Ameryki 2011 była niesamowita, a wygranie pierwszego Endurocross-u na X-Games było nieprawdopodobne, jestem jednak bardzo zadowolony, że wszystko wróciło do normy.  Zawsze jest ogromna presja podczas pierwszej rundy a fakt iż dodatkowo pierwsza runda odbywała się  podczas olimpiady sportów ekstremalnych X-Games, był niezmiernie stresującym czynnikiem.  Podczas pierwszej rundy zrobiłem kilka błędów dlatego chciałem żeby sytuacja wróciła do stanu z zeszłego sezonu – dobry czas w kwalifikacjach czasowych,  wygrana w biegu kwalifikacyjnym i zapewnienie sobie dobrej pozycji startowej w finale.  I to właśnie udało mi się zrobić, a to ogromnie uprościło sytuację podczas dzisiejszego finału.  W finale zaliczyłem rewelacyjny start i skupiłem się na kolejnych okrążeniach bez błędów.  Zawodnicy którzy byli za mną walczyli między sobą o jak najlepszą pozycję, co na pewno ułatwiło mi realizację mojego planu na zrobienie jak największej przewagi.  Czuwałem tylko żeby nie popełniać błędów i optymalnie dobierać trasę przejazdu.  Wszystko rewelacyjnie zagrało i mam nadzieję ,że będę miał podobną sytuację podczas kolejne rundy mistrzostw za dwa tygodnie.

Wyniki drugiej rundy Mistrzostw Ameryki Północnej 2011:

1. Tadeusz Błażusiak (KTM)
2. Geoff Aaron (Honda/Christini)
3. Cody Webb (Beta)

Najnowsze

Chevrolet nagradza filmowców na festiwalu we Wrocławiu

W konkursie Chevroleta i MOFILM, będącego częścią międzynarodowego festiwalu we Wrocławiu, niekwestionowanymi zwycięzcami, którzy pokonali ponad 100 innych uczestników, zostali Keith Rivers i Caleb Buse z Seattle w USA.

 

Kadr z filmu How to film 101 (Oregon) Keitha Riversa i Kaleba Buse, nagrodzony w konkursie Route 66 Chevroleta i MOFILM na Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
fot. Chevrolet

Jakiś czas temu pisałyśmy o rozpoczęciu konkursu organizowanego przez Chevroleta i MOFILM, który  polegał na zgłaszaniu trzydziestosekundowych filmów  w dwóch kategoriach. W pierwszej poproszono ich o uchwycenie wyjątkowego ducha pierwszych podróży legendarną trasą Route 66.

W drugiej kategorii filmowcy mieli stworzyć krótki film, zachęcający nas do wykorzystywania każdej nadarzającej się szansy i dzięki temu sprawienia, że każdy nasz dzień będzie wyjątkowy – czyli po prostu „Make it happen”, jak głosi hasło europejskiej urodzinowej kampanii reklamowej marki Chevrolet.

W kategorii „Missed Opportunities” zwyciężył film „Through The Lens” braci Alexa i Bena Tedesco z Los Angeles w USA, z kolei w kategorii „Route 66″ triumfowali Keith Rivers i Caleb Buse. Oba zespoły otrzymały stypendia filmowe w wysokości 8000 dolarów. Pierwsze miejsce w konkursie generalnym zdobyli Rivers i Buse za film „How To Film 101 (Oregon)”.

Pracę początkujących filmowców oceniali polska prezenterka radiowo-telewizyjna Monika Richardson i dyrektor generalny Festiwalu Filmowego „Nowe Horyzonty” Radosław Drabik, a także panel ekspertów MOFILM i osoby odpowiedzialne za reklamę i PR w Chevrolet Europe.

Konkursy w ramach Route 66 MOFILM, przeprowadzane podczas wydarzeń takich jak festiwal „Nowe Horyzonty” we Wrocławiu, oferują niezależnym twórcom filmowym szansę nie tylko zaprezentowania swoich prac reżyserom oraz producentom telewizyjnym i filmowym, ale także spotkania się z firmami zajmującymi się międzynarodową dystrybucją filmową.

Konkurs filmowy przeprowadzany przez MOFILM i Chevroleta oferuje najatrakcyjniejszą nagrodę wśród tego typu inicjatyw społecznościowych. Zwycięski film Route 66 będzie wyświetlany podczas transmisji finału Super Bowl XLVI w lutym 2012 r.

Chevrolet i MOFILM od 2009 r. organizowały podobne inicjatywy w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Europie. Konkurs Route 66 stanowi ich pierwsze wspólne globalne przedsięwzięcie.

W odróżnieniu od poprzednich edycji, tym razem MOFILM będzie również pracował nad przysłanymi scenariuszami, aby pomóc nakierować i zachęcić filmowców do nakręcenia możliwie najlepszego filmu w kategorii Route 66 na jakiejkolwiek trasie na świecie, oddając nastrój czystej radości i przyjemności z jazdy.

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych filmów:

 

W celu zgłoszenia się do konkursu Chevroleta Route 66, chętni mogą zalogować się na stronie www.Mofilm.com/ChevroletRoute66 i pobrać regulamin. Ostatecznym terminem zgłaszania filmów konkursowych jest 1 grudnia 2011 roku.

Najnowsze

Zachowanie kierowców na drodze zależy od narodowości?

APCO Insight w imieniu „Goodyear Dunlop Europe" przeprowadziło badanie, aby lepiej zrozumieć zachowania kierowców na drodze podczas wakacji. Co odkryli? Sprawdźcie!

fot. goodyear.eu

W badaniu wzięło udział łącznie 5622 europejskich kierowców, w tym kierowcy: z Austrii (350), Belgii (378), Bułgarii (378), Republiki Czeskiej (378), Francji (378), Niemiec (378), Włoch (378), Polski (378), Rumunii (378), Rosji (378), Słowacji (378), Słowenii (378), Hiszpanii (378), Szwajcarii (354) i Wielkiej Brytanii (377). Rozmowy przeprowadzano przez Internet w lokalnym języku każdego kraju. Respondenci musieli posiadać ważne prawo jazdy, mieć ukończone 18 lat i być czynnymi kierowcami.
Jak wykazały badania uznający siebie za najlepszych kierowców Włosi, okazali się być postrzegani jako najbardziej niebezpieczni w całej Europie.

Tymczasem Niemieccy kierowcy, co ciekawe uznali się za „zrelaksowanych” za kierownicą (22%, w stosunku do europejskiej średniej wynoszącej 12%).

Francuzi opisali siebie jako „ostrożnych” za kierownicą (51%, w stosunku do europejskiej średniej wynoszącej 31%), co dodatkowo zdaje się potwierdzać czas poświęcany przez nich na przygotowanie samochodu do podróży. Aż 90% respondentów sprawdza ciśnienie w oponach przed podróżą, co jest drugą najbardziej pozytywną odpowiedzią. Mało tego Francuzi wykazali się pokorą najrzadziej twierdząc, że są „lepsi od średniego kierowcy”. Przyznali się za to, że krzyczą na innych użytkowników drogi o 15% częściej, niż przeciętny Europejczyk.

Brytyjczycy swój styl jazdy określają jako „bezpieczny”, w większości deklarując, że nie przyspieszali na widok pomarańczowego światła. Z drugiej strony, jednak najczęściej przyznawali, iż prowadzili samochód „czując się zestresowanymi”.

Najdalsze podróże tego lata odbędywają Rosjanie – przeszło połowa z nich pokona ponad 2000 km. Prawdopodobnie właśnie z powodu ogromnych odległości Rosjanie zaniedbują zalecaną, co dwie godziny, przerwę w prowadzeniu samochodu – ponad jedna czwarta będzie jechać 5-6 godzin non-stop. Rosjanie znaleźli się również na drugim miejscu pod względem skłonności do przekroczenia ograniczenia prędkości.

Badanie pokazało wyraźnie różnice kulturowe, które odzwierciedlają różne wskaźniki udziału w wypadkach w Europie. Wyniki dostarczyły powodów do niepokoju, ponieważ wynika z nich, że mimo licznych ostrzeżeń wielu kierowców nadal prowadzi samochód w czasie wyjazdów wakacyjnych czując się słabo. Jesteśmy bardzo ciekawe, jak wypadli by w tym badaniu Polacy, zwłaszcza biorąc pod uwagę kolejny tragiczny bilans długiego weekendu.

Najnowsze

Wystawa aut Jamesa Bonda

Narodowe Muzeum Motoryzacji w Beaulieu - Południowa Anglia i EON Productions szykują nie lada gratkę dla fanów filmowego agenta 007, który zasłyną nie tylko z miłości do pięknych kobiet, ale również do niesamowitych samochodów.

The Lotus Submarine Car z 1977 roku (’The Spy Who Loved Me)
fot. Narodowe Muzeum Motoryzacji w Beaulieu

Począwszy od stycznia do grudnia 2012 roku na wystawie zostanie zaprezentowanych zwiedzającym 50 pojazdów. Wśród nich będzie można podziwiać Aston Martina DBS (Quantum of Solace), Aston Martina DB5 z 1964 roku („Goldeneye”), Rolls-Royce Phantom III z 1937 roku („Goldfinger”) i Jaguara XKR z 2002 roku („Die Another Day”). Organizatorzy spodziewają się tłumów zwiedzających dlatego może warto już teraz zaplanować sobie wypad na to wydarzenie.

 

Więcej informacji na stronie:http://www.beaulieu.co.uk/attractions/james-bond-experience

Najnowsze