Edyta Klim

Maria Costello startuje w duecie!

Maria Costello to niesamowicie szybka zawodniczka, która postanowiła sprawdzić się w nowej roli i wraz z Kirsty Hauxwell zadebiutowała w wyścigowej serii sidecar.

Maria Costello i Kirsty Hauxwell to pierwszy, żeński team w historii Brytyjskich Mistrzostw Świata Sidecar. Zawodniczki rywalizują w Pucharze 600CC, wraz z zespołem JG Speedfit Kawasaki i mają za sobą debiut na torze.

– Złapałam z Kirsty natychmiastowy kontakt w czasie treningów, a ona jest bardzo doświadczona w roli zawodniczki bocznego wózka. Mamy dobre podstawy, by zbudować szybki zespół – mówi Maria.

 

Niestety trening był za krótki, a warunki trudne, więc uzyskany czas nie był dobry i zawodniczki nie zakwalifikowały się do wyścigu. Teraz planują lepiej się przygotować do kolejnej rundy, która rozegra się 16 czerwca w Knockhill:

– Jako pierwsza, kobieca drużyna czujemy, że jesteśmy w centrum uwagi. Nie pokazałyśmy jednak swojego potencjału w Oulton. Planujemy zwiększyć liczbę testów, bo teraz wiemy, że musimy to zrobić lepiej i podjąć się tego wyzwania! – podsumowała Maria.

Maria dementuje plotki o zmianie dyscypliny po 20-latach genialnej kariery w wyścigach motocyklowych. Nadal kontynuować będzie starty w serii International Northwest 200 oraz Isle of Man TT.

Więcej o tym, kobiecym zespole dowiecie się z jego oficjalnego profilu: https://www.facebook.com/CostelloandHauxwellRacing/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze