Edyta Klim

Maria Costello startuje w duecie!

Maria Costello to niesamowicie szybka zawodniczka, która postanowiła sprawdzić się w nowej roli i wraz z Kirsty Hauxwell zadebiutowała w wyścigowej serii sidecar.

Maria Costello i Kirsty Hauxwell to pierwszy, żeński team w historii Brytyjskich Mistrzostw Świata Sidecar. Zawodniczki rywalizują w Pucharze 600CC, wraz z zespołem JG Speedfit Kawasaki i mają za sobą debiut na torze.

– Złapałam z Kirsty natychmiastowy kontakt w czasie treningów, a ona jest bardzo doświadczona w roli zawodniczki bocznego wózka. Mamy dobre podstawy, by zbudować szybki zespół – mówi Maria.

 

Niestety trening był za krótki, a warunki trudne, więc uzyskany czas nie był dobry i zawodniczki nie zakwalifikowały się do wyścigu. Teraz planują lepiej się przygotować do kolejnej rundy, która rozegra się 16 czerwca w Knockhill:

– Jako pierwsza, kobieca drużyna czujemy, że jesteśmy w centrum uwagi. Nie pokazałyśmy jednak swojego potencjału w Oulton. Planujemy zwiększyć liczbę testów, bo teraz wiemy, że musimy to zrobić lepiej i podjąć się tego wyzwania! – podsumowała Maria.

Maria dementuje plotki o zmianie dyscypliny po 20-latach genialnej kariery w wyścigach motocyklowych. Nadal kontynuować będzie starty w serii International Northwest 200 oraz Isle of Man TT.

Więcej o tym, kobiecym zespole dowiecie się z jego oficjalnego profilu: https://www.facebook.com/CostelloandHauxwellRacing/

Najnowsze

Edyta Klim

Dzień Motocyklistki we Wrocławiu!

Fundacja Moto Dolls wraz z dealerem Harley-Davidson Appaloosa zapraszają 6 maja wszystkie motocyklistki do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Motocyklistki.

Fundacja Moto Dolls to organizacja non-profit, w której działanie angażują się dolnośląskie motocyklistki. Wspierają wiele prospołecznych inicjatyw, promują działania dotyczące bezpieczeństwa, a przede wszystkim dzięki ich całorocznym zbiórkom – motocyklowy Mikołaj dociera do coraz większej ilości dzieci.

Profil fundacji: https://www.facebook.com/Fundacja-Moto-Dolls-1719126358320120/

Tym razem motocyklistki chcą zjednoczyć się we wspólnym świętowaniu Międzynarodowego Dnia Motocyklistki, który odbędzie się w sobotę 6 maja. Dzięki wsparciu dealera Harley-Davidson Appaloosa i innych partnerów akcji – na motocyklistki czeka wiele atrakcji:

– masaże dłoni i twarzy w wykonaniu Strefy Urody Agnieszki Modrzewskiej plus dla 30 pań upominki kosmetyczne
– makijaże w wykonaniu ambasadorek firmy Mary Kay
– konkurs, w którym można wygrać na weekend motocykl Harley-Davidson
– 30% zniżki na zakupy odzieży damskiej z kolekcji Harley-Davidson                              – opaski odblaskowe dla dla 100 uczestniczek wycieczki od firmy Klan

Motocyklistki spotykają się pod siedzibą Harleya-Davidsona przy ulicy Partynickiej 10 o godz. 10.30 na wspólne spotkanie i wycieczkę po Kotlinie Kłodzkiej. Impreza się jednak na tym nie kończy, bo od 16.30 w tym samym miejscu ruszy wspólny grill, a od 18 zabawa z profesjonalnym DJ w Club House.

Organizatorki serdecznie zapraszają wszystkie motocyklistki i proszą o wcześniejsze zgłoszenie swojej obecności (celem zaplanowania skali posiłku i akrakcji) na profilu wydarzenia, mailowo lub telefonicznie: 

https://www.facebook.com/events/1671023049869748/

 

Najnowsze

Dwa samoloty i trzy mosty – Red Bull celebruje dzień flagi

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej dwóch pilotów akrobacyjnych wykonało spektakularny przelot pod trzema warszawskimi mostami, malując nisko nad lustrem Wisły biało-czerwoną flagę.

Łukasz Czepiela, jedyny Polak rywalizujący w prestiżowej serii Red Bull Air Race, wspólnie z czeskim pilotem Martinem Šonką (aktualnym liderem klasyfikacji generalnej Red Bull Air Race 2017, Wicemistrzem Świata i Mistrzem Europy w akrobacjach lotniczych)  podjęli wyjątkowo widowiskowe wyzwanie, by dodać skrzydlatego akcentu narodowemu Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 

O 5.40 rano w Warszawie dwaj piloci przelecieli pod Mostem Poniatowskiego, kolejowym mostem średnicowym i Świętokrzyskim, znajdując się około 3 m nad poziomem wody. Zanim jednak obniżyli swój lot na tę ekstremalnie niską wysokość, uruchomili tzw. smugacze, które pozwoliły pozostawić biało-czerwoną dymną flagę wzdłuż koryta rzeki. Na koniec, po minięciu Mostu Świętokrzyskiego, piloci odlecieli w górę wykonując pół pętli i pół beczki.

Pomysł przelotu pod mostami pojawił się w mojej głowie jakieś 4 lata temu. Przy wsparciu partnerów stałem się szczęśliwym posiadaczem samolotu Zivko Edge 540T, dlatego mogłem to lotnicze marzenie spełnić wykorzystując też szczególną okazję, jaką jest narodowy Dzień Flagi. Jestem dumny, że mogło to nastąpić w tak prestiżowym miejscu jak samo centrum Warszawy. – powiedział po przelocie Łukasz Czepiela.

Uroczysty przelot z okazji Dnia Flagi był pierwszą publiczną prezentacją samolotu Zivko Edge 540T, najmocniejszej maszyny tego typu w Polsce o mocy 345 koni mechanicznych. Kolejną okazją do zobaczenia „Edwarda” – bo takie imię nadał mu pilot – w akcji, będzie Światowy Bieg Wings for Life w Poznaniu (7 maja).

Niezbędnego wsparcia w realizacji wydarzenia udzieliły Urząd M. St. Warszawa oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Najnowsze

Porsche Cayenne holuje wielkiego Airbusa A380

Możliwości Porsche Cayenne z silnikiem diesla są naprawdę duże, ale kilka dni temu niemiecki SUV udowodnił, że jest w stanie holować samolot o masie 285 ton przy okazji ustanawiając nowy rekord Guinessa.

Dekadę temu Volkswagen Touareg będący konstrukcyjnym bliźniakiem Cayenne podjął się holowania Boeinga 747 ważącego 155 ton. Kilka lat później Nissan Patrol ustanowił rekord ciągnąc 170-tonowy samolot. Kilka dni temu odbyła się niecodzienna próba na paryskim lotnisku Charles de Gaulle, a głównymi bohaterami były: Porsche Cayenne oraz Airbus A380.

Na początek do zadania wytypowano Porsche Cayenne S Diesel z silnikiem V8 4.0 o mocy 385 KM. Jednostka dysponuje potężnym momentem obrotowym o wartości 850 Nm. Niemiecki SUV pociągnął Airbusa A380 ważącego 285 ton przez 73 metry. 

Przy okazji przeprowadzono drugą próbę przy użyciu Porsche Cayenne w wersji Turbo S. Pod maską samochodu pracuje silnik 4.8 V8 z turbodoładowaniem. Maksymalna moc to 570 KM, ale szczytowy moment wynosi 800 Nm. Jednak takie parametry również wystarczyły, żeby ruszyć z miejsca latającego kolosa. 

Próba została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa.

https://www.youtube.com/watch?v=c5FYbdUVjZA

Najnowsze

Gymkhana w starym Subaru

Ken Block nieodłącznie kojarzy się ze słowem Gymkhana. Wyczyny amerykańskiego kierowcy rajdowego zna cały świat. Jednak kilka dni temu w sieci pojawił się konkurent, który wykonuje podobne ewolucje przy pomocy Subaru Imprezy. Poznajcie Tylera Witte.

Produkcje przygotowywane przez Kena Blocka to wysokobudżetowe show kręcone z najbardziej odjechanych miejscach na świecie. Gymkhana odbywała się już w Dubaju, na lotniskowcu i w halach zamkniętej fabryki. W ostatniej serii Amerykanin pokazywał swoje umiejętności za kółkiem Forda Focusa RS RX.

Od kilku dni w sieci furorę robi film nakręcony przez kaskadera – Tylera Witte. Prezentuje w nim powrót do korzeni Gymkhany przy pomocy Subaru Imprezy 2.5 RS, którą kupił i samodzielnie wyremontował po poważnym wypadku. Zobaczcie, co działo się na zamkniętym ośrodku wojskowym i zapleczu technicznym firmy budowlanej. Wygląda na to, że Blockowi wyrosła naprawdę poważna konkurencja.

 

Najnowsze