Maria Costello pierwszą kobietą na czele T.T. Riders Association

Utytułowana zawodniczka i laureatka Orderu Imperium Brytyjskiego zostanie pierwszą w historii prezydent T.T. Riders Association.

Maria Costello ma na swoim koncie między innymi rekord średniej prędkości uzyskanej podczas Isle of Man TT przez kobietę (obecnie już pobity) i była pierwszą kobietą w historii, która stanęła na podium Isle of Man TT.

Startowała również w innych seriach (np. Manx GP), ale to właśnie z zawodami na Wyspie Man jest najbardziej związana. Za swoje sportowe dokonania oraz bycie jedną z czołowych brytyjskich zawodniczek, została w 2009 roku odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego.

Teraz pojawiły się informacje o kolejnym wyróżnieniu dla Marii Costello – została mianowana prezydent TT Riders Association. To organizacja charytatywna, zrzeszająca zawodników ścigających się na motocyklach i pomagająca zawodnikom ścigającym się na motocyklach oraz ich rodzinom.

Swoją nominację Maria Costello skomentowała, mówiąc: „Jestem zaszczycona, że zostałam pierwszą kobietą pełniącą funkcję prezydenta T.T. Riders Association. To wspaniała organizacja charytatywna, której działania powinny być szerzej znane z uwagi na to, co robi dla zawodników startujących w serii TT oraz dla ich rodzin”.

Maria Costello zostanie zaprzysiężona 7 listopada podczas dorocznego spotkania członków stowarzyszenia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze