Maria Costello pierwszą kobietą na czele T.T. Riders Association

Maria Costello pierwszą kobietą na czele T.T. Riders Association
Utytułowana zawodniczka i laureatka Orderu Imperium Brytyjskiego zostanie pierwszą w historii prezydent T.T. Riders Association.

Maria Costello ma na swoim koncie między innymi rekord średniej prędkości uzyskanej podczas Isle of Man TT przez kobietę (obecnie już pobity) i była pierwszą kobietą w historii, która stanęła na podium Isle of Man TT.

Startowała również w innych seriach (np. Manx GP), ale to właśnie z zawodami na Wyspie Man jest najbardziej związana. Za swoje sportowe dokonania oraz bycie jedną z czołowych brytyjskich zawodniczek, została w 2009 roku odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego.

Teraz pojawiły się informacje o kolejnym wyróżnieniu dla Marii Costello – została mianowana prezydent TT Riders Association. To organizacja charytatywna, zrzeszająca zawodników ścigających się na motocyklach i pomagająca zawodnikom ścigającym się na motocyklach oraz ich rodzinom.

Swoją nominację Maria Costello skomentowała, mówiąc: „Jestem zaszczycona, że zostałam pierwszą kobietą pełniącą funkcję prezydenta T.T. Riders Association. To wspaniała organizacja charytatywna, której działania powinny być szerzej znane z uwagi na to, co robi dla zawodników startujących w serii TT oraz dla ich rodzin”.

Maria Costello zostanie zaprzysiężona 7 listopada podczas dorocznego spotkania członków stowarzyszenia.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.