Marek Dąbrowski – Mistrzem Świata

Przed finiszem cyklu Mistrzostw Świata Cross-Country FIM, Marek Dąbrowski skompletował wystarczającą liczbę punktów by zdobyć Open Trophy.

 

fot. Orlen

Zakończył się właśnie Rajd Sardynii, Marek Dąbrowski wróci z niego z tytułem Mistrza Świata. Mistrzostwo to zdobył na jedną eliminację przed zakończeniem cyklu. Natomiast koledzy z Orlen Team uzyskali cenne punkty w klasyfikacji motocykli do czterystu pięćdziesięciu centymetrów sześciennych: Jakub Przygoński 16, a Jacek Czachor 10 punktów.

Walka w Sardegna Rally Race była zacięta, rywalizacja trwała do ostatniego odcinka specjalnego. Nasz Mistrz w tych zawodach obrał taktykę, opartą na obronie wysokiego, piątego miejsca, które wypracował na początku rajdu. Na ostatnim etapie udało mu u się awansować o jedno pozycję w klasyfikacji, zdobywając tym samym dodatkowe 18 punktów w cyklu i zwyciężając w Open Trophy.

Ja mów sam Marek Dąbrowski – „Jedna część sezonu za mną, plan został w stu procentach wykonany z czego bardzo się cieszę. W Egipcie – ostatniej eliminacji mistrzostw wystartuję już czterysta pięćdziesiątką i będę mógł przygotowywać się pod kątem rajdu Dakar

Gratulujemy tryumfu i już nie możemy doczekać się zmagań w Rajdzie Dakar.

Najnowsze

Renault Polska wspiera Marsz Zebry

Renault Polska, organizator jednego z największych programów edukacyjnych na rzecz ochrony dzieci w ruchu drogowym w Polsce „Bezpieczeństwo dla wszystkich", wspiera Marsz Zebry - pierwszy w naszym kraju kolorowy i radosny apel o bezpieczne drogi dla najmłodszych.

 

Organizator programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo dla wszystkich”, firma Renault Polska ufundowała odblaskowe upominki dla dzieci – plecaki i zestawy odblasków.
fot. Renault

4 czerwca 2011 roku o godz. 10:00 z parkingu pod Centrum Bankowo-Finansowym przy Rondzie de Gaulle’a wyruszy Marsz Zebry, który przejdzie ulicami Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, aż do Placu Zamkowego.

– Marsz Zebry można śmiało nazwać marszem po edukację. Dzieci mają prawo wiedzieć, jak być bezpiecznymi na drogach, a rodzice mają prawo oczekiwać od państwa edukacji z zakresu BRD na takich samych zasadach, jak nauki języków obcych czy matematyki. W Polsce nadal brakuje długofalowej strategii dotyczącej edukacji drogowej już od najwcześniejszych lat życia dziecka. Takie plany działania posiada wiele państw europejskich. Marsz Zebry ma zwrócić uwagę opinii publicznej na ten problem – tłumaczy Marta Terlikowska, współorganizatorka akcji.

Organizatorzy zapewniają, że nie będzie to nudne spotkanie, a na trasie marszu będzie kolorowo i wesoło. Poza możliwością malowania sobie buziek w zebrę, dla dzieci przygotowano wiele atrakcji – w tym spotkanie z Aniołem Stróżem, żywym Znakiem Drogowym i liczne konkursy z nagrodami.  Poza tym najmłodsi będą mieli szansę nauczyć się również piosenki o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię,  zobaczyć pokazy pantomimy oraz scenki z ratownictwa z udziałem roweru, motocykla i samochodu. Chętni będą mieli możliwość spełnić się artystycznie, rysując prace przedstawiające swoje marzenia.

Redakcja Motocainy pochwala takie inicjatywy, dlatego zapraszamy wszystkich naszych czytelników do udziału w Marszu.

 

Jednym z punktów programu będzie również przedstawienie przed Pałacem Namiestnikowskim petycji do Pani Prezydentowej Anny Komorowskiej z apelem o bezpieczne drogi.
fot. Renault

Program edukacyjny „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault to jedna z najstarszych, największych i najpoważniejszych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym w Polsce i w Europie. Akcja składa się z czterech nieodłącznych elementów: konkursu plastycznego, bezpłatnych, innowacyjnych pakietów dydaktycznych dla dzieci i nauczycieli „Droga i Ja”, platformy multimedialnej, będącej interaktywnym kursem zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz, od tegorocznej edycji, Szkolnych Klubów Bezpieczeństwa, prowadzących aktywne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w swoich miejscowościach. Program wspierają Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Ministerstwie Infrastruktury, Komenda Główna Policji i Instytut Transportu Samochodowego. Akcja ma charakter międzynarodowy i jest realizowana od 2000 roku w 19 państwach na świecie. Do tej pory wzięło w niej udział prawie 11 milionów dzieci, w tym przeszło 710 000 z Polski. Szczegóły znajdują się na stronie www.bezpieczenstwo.renault.pl. Koncern Renault wspiera światową „Dekadę BRD 2011-2020″.

Najnowsze

Ben Collins w Polsce

Już 16 czerwca w jednym z warszawskich Empików odbędzie się niecodzienne spotkanie z Benem Collinsem - ikoną programu Top Gear.

 

„Prędkość wyostrzała zmysły, sprawiała, że otaczająca mnie rzeczywistość zdawała się nieważna, potęgowała zdolność percepcji, przyspieszała umysł, spowalniała czas, czyniła jazdę czymś absolutnie czystym i przenosiła moje jestestwo do zupełnie innego świata – do miejsca, w którym zawsze pragnąłem być.” – tak pisze w swojej autobiografii Ben Collins.

fot. blip

Przypominamy, że już 15 czerwca w polskich księgarniach pojawi się długo wyczekiwana autobiografia Bena Collinsa – „Człowiek w białym kombinezonie. Stig, Le Mans i moje życie na wysokich obrotach”.

 

Jednocześnie chcemy Was zaprosić na wyjątkowe spotkanie, które będzie miało miejsce 16 czerwca o godz. 17.00 w warszawskim Empiku Junior przy ul. Marszałkowskiej. Autor, a zarazem „absolutnie najszybszy człowieka na Ziemi”, odpowie na ich pytania fanów i dziennikarzy oraz podpisze egzemplarze swojej książki. To jedyna i niepowtarzalna okazja, aby każdy z Was miał szansę uścisnąć dłoń kierowcy wyczynowego, który przez prawie 8 lat wcielał się w postać Stiga ­- legendarnego, niezniszczalnego – ikony programu Top Gear.

Nie może Was tam zabraknąć!

Najnowsze

Weekend bez ofiar!

W weekend 24-26 czerwca odbędzie się akcja „Weekend bez ofiar", która ma na celu zwiększyć świadomość kierowców oraz pieszych na temat bezpieczeństwa.

Listę i terminy pikników można znaleźć na stronie www.weekendbezofiar.pl
fot. weekendbezofiar.pl

W weekend 24-26 czerwca odbędzie się akcja „Weekend bez ofiar”, która ma na celu zwiększyć świadomość kierowców oraz pieszych na temat bezpieczeństwa. Na terenie całego kraju w kilkunastu miastach będą prowadzone szkolenia z zakresu pierwszej pomocy oraz tematyczne pikniki. Jak pokazują statystyki średnio 45 osób ginie w wakacyjny weekend.

To już druga edycja akcji w zeszłym roku odbyła się ona 6-8 sierpnia, jak zapowiedziano od tego roku, będzie ona miała miejsce w każdy pierwszy weekend wakacji. Podczas pikników będziemy mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, a także sprawdzić na symulatorach wypadków, jak zachowuje się ciało człowieka przy uderzeniu samochodu jadącego z prędkością 30km/h, a także przy dachowaniu pojazdu.

Już od 1 czerwca będziemy mogli wysyłać smsa na numer 71551 (1 zł + VAT), aby uzyskać informację na temat sytuacji drogowej w wybranym województwie.

Najnowsze

Wysokooktanowe emocje

Zastanawialiście się kiedyś jak się czuje pasażer siedzący obok rajdowego kierowcy? My znamy odpowiedź!

Red Bull, producent napojów energetycznych, postanowił stworzyć kolejną wysokooktanową imprezę. Miłośnicy prędkości oraz wyjątkowych emocji, mają okazję uczestniczyć na Bliskim Wschodzie w zawodach driftingowych. Rundy kwalifikacyjne m.in. odbędą się w Kuwejcie, Jordanii, Iranie, Syrii, Egipcie, a także Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kierowcy stoczą bój na torach pełnych przeszkód, by wejść do finału, który będzie miał miejsce w Bejrucie.

Podczas jednej z imprez Red Bull Car Park Drift 2011 w Libanie, miały miejsce jazdy testowe Subaru Impreza WRX STI. Za kierownicą tego rajdowego wozu zasiadł Abdo Feghali, 34 letni zawodnik, a także prywatnie wielbiciel Driftu. W ramach konkursów organizowanych w czasie tej imprezy, można było wygrać przejażdżkę rajdówką, właśnie z tym kierowcą.

Po obejrzeniu materiał zamieszczonego przez sponsora, możemy przyznać, że z pewnością wszyscy pasażerowie tego zawodnika, nie zapomną tych przejażdżek do końca swojego życia. Ich reakcje możecie ocenić sami, oglądając filmiki z tego wydarzenia.

Najnowsze