Marek Dąbrowski – Mistrzem Świata

Przed finiszem cyklu Mistrzostw Świata Cross-Country FIM, Marek Dąbrowski skompletował wystarczającą liczbę punktów by zdobyć Open Trophy.

 

fot. Orlen

Zakończył się właśnie Rajd Sardynii, Marek Dąbrowski wróci z niego z tytułem Mistrza Świata. Mistrzostwo to zdobył na jedną eliminację przed zakończeniem cyklu. Natomiast koledzy z Orlen Team uzyskali cenne punkty w klasyfikacji motocykli do czterystu pięćdziesięciu centymetrów sześciennych: Jakub Przygoński 16, a Jacek Czachor 10 punktów.

Walka w Sardegna Rally Race była zacięta, rywalizacja trwała do ostatniego odcinka specjalnego. Nasz Mistrz w tych zawodach obrał taktykę, opartą na obronie wysokiego, piątego miejsca, które wypracował na początku rajdu. Na ostatnim etapie udało mu u się awansować o jedno pozycję w klasyfikacji, zdobywając tym samym dodatkowe 18 punktów w cyklu i zwyciężając w Open Trophy.

Ja mów sam Marek Dąbrowski – „Jedna część sezonu za mną, plan został w stu procentach wykonany z czego bardzo się cieszę. W Egipcie – ostatniej eliminacji mistrzostw wystartuję już czterysta pięćdziesiątką i będę mógł przygotowywać się pod kątem rajdu Dakar

Gratulujemy tryumfu i już nie możemy doczekać się zmagań w Rajdzie Dakar.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze