Edyta Klim

Maral Yazarloo – motocyklistka z Iranu w podróży przez świat

Motocyklistka planuje wrócić do Iranu po przejechaniu 7 kontynentów. Podróżuje już rok na motocyklu BMW F650GS.

W swoją podróż Maral Yazarloo wyruszyła 15 marca 2017 roku. Przejechała już ponad 68.000 kilometrów i odwiedziła 30 krajów, a jej podróż ma potrwać do sierpnia:

– Pochodzę z Iranu, kraju, w którym kobietom wciąż nie wolno jeździć na motocyklach. Wykorzystując platformę” RideToBeOne ” prowadzę kampanię, która ma na celu nagłośnienie tego. Zamierzam poprosić rząd Iranu o ponowne rozważenie decyzji w sprawie kobiet-motocyklistek. Wierzę, że sukces mojej podróży będzie podbudowywał kobiety z Iranu, Zachodniej Azji i Indii – udowadniając światu, że również jesteśmy zdolne do bardzo znaczących osiągnięć na motocyklu. Jestem przekonana, że moja jazda pomoże przełamać stereotypy, przezwyciężyć lęki i zainspirować do radzenia sobie z przeszkodami, które napotykamy w naszym, codziennym życiu – mówiła Yazarloo w wywiadzie.

Maral Yazarloo jest motocyklistką z 15-letnim stażem, a w swoim garażu ma 4 motocykle. Założyła pierwszy klub „Lady Ride Of India”. Swoją podróż planowała sama, a najtrudniej było jej porzucić męża i pracę na okres 18 miesięcy:

– Jeżdżę solo, bez żadnego pojazdu zapasowego, ani zespołu. To uczyniło mnie psychicznie niezależnym, czujnym i decydującym. Moim głównym wyzwaniem jest bezpieczna podróż i noclegi – dużą uwagę przykładam do miejsce rozbicia namiotu. Jednak do tej pory nie miałam żadnych problemów z powodu bycia kobietą na motocyklu. W rzeczywistości ludzie, których spotkałam podczas mojej podróży, byli bardzo mili. Wierzę, że żyjemy w pięknym świecie z pięknymi ludźmi – dodaje motocyklistka, która o swojej podróży ma zamiar napisać książkę.

https://www.youtube.com/watch?v=c55IeKkKN3s

Strona podróżniczki: http://www.ridetobeone.com/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze