Maral Yazarloo – motocyklistka z Iranu w podróży przez świat

Maral Yazarloo – motocyklistka z Iranu w podróży przez świat
Motocyklistka planuje wrócić do Iranu po przejechaniu 7 kontynentów. Podróżuje już rok na motocyklu BMW F650GS.

W swoją podróż Maral Yazarloo wyruszyła 15 marca 2017 roku. Przejechała już ponad 68.000 kilometrów i odwiedziła 30 krajów, a jej podróż ma potrwać do sierpnia:

- Pochodzę z Iranu, kraju, w którym kobietom wciąż nie wolno jeździć na motocyklach. Wykorzystując platformę" RideToBeOne " prowadzę kampanię, która ma na celu nagłośnienie tego. Zamierzam poprosić rząd Iranu o ponowne rozważenie decyzji w sprawie kobiet-motocyklistek. Wierzę, że sukces mojej podróży będzie podbudowywał kobiety z Iranu, Zachodniej Azji i Indii - udowadniając światu, że również jesteśmy zdolne do bardzo znaczących osiągnięć na motocyklu. Jestem przekonana, że moja jazda pomoże przełamać stereotypy, przezwyciężyć lęki i zainspirować do radzenia sobie z przeszkodami, które napotykamy w naszym, codziennym życiu - mówiła Yazarloo w wywiadzie.

Maral Yazarloo – motocyklistka z Iranu w podróży przez świat

Maral Yazarloo jest motocyklistką z 15-letnim stażem, a w swoim garażu ma 4 motocykle. Założyła pierwszy klub "Lady Ride Of India". Swoją podróż planowała sama, a najtrudniej było jej porzucić męża i pracę na okres 18 miesięcy:

Maral Yazarloo – motocyklistka z Iranu w podróży przez świat
- Jeżdżę solo, bez żadnego pojazdu zapasowego, ani zespołu. To uczyniło mnie psychicznie niezależnym, czujnym i decydującym. Moim głównym wyzwaniem jest bezpieczna podróż i noclegi - dużą uwagę przykładam do miejsce rozbicia namiotu. Jednak do tej pory nie miałam żadnych problemów z powodu bycia kobietą na motocyklu. W rzeczywistości ludzie, których spotkałam podczas mojej podróży, byli bardzo mili. Wierzę, że żyjemy w pięknym świecie z pięknymi ludźmi – dodaje motocyklistka, która o swojej podróży ma zamiar napisać książkę.


Strona podróżniczki: http://www.ridetobeone.com/

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.