Ewa Kania

Ile wynosi mandat za parkowanie? Nawet 4800 zł! Wszystko przez metodę „na córkę”

Nieprawidłowe czy też niedozwolone parkowanie, zwykle nie jest karane wysokim mandatem. Ta kierująca Mercedesem wykazała się jednak sporą „inwencją”, co znalazło odzwierciedlenie w wysokości kary, jaka ją spotkała.

Parkowanie metodą „na córkę” w warunkach recydywy

Zwykle przedstawiamy własnymi słowami to, czego dowiadujemy się z komunikatów policji, straży miejskiej i innych służb. Jednak osoba odpowiedzialna za redagowanie informacji we wrocławskiej straży miejskiej niewątpliwie bardzo chce się wyróżnić swoim stylem. Dlatego pozwólcie, że zacytujemy spory fragment jej twórczości.

Piękny słoneczny wtorek 28 lutego, ulica Łaciarska. Nasz patrol z Oddziału Patrolowo – Interwencyjnego przeciera oczy ze zdumienia. Piękne auto z w kolorze grafit, zaparkowane na miejscu dla osoby niepełnosprawnej z którego wysiada pewna kobieta. Niby wszystko ok, gdyby nie to, że oczom strażników ukazał się zupełnie inny obraz na karcie parkingowej niż wizerunek kierującej. W trakcie rozmowy z kobietą okazało się, że używa nie swojej karty uprawniającej do parkowania na miejscu dla osób niepełnosprawnych. Identyfikator należał do matki kierowcy.Z uwagi na to, że nasi strażnicy znają bardzo dobrze swoje rejony i pamięć mają niezłą, a także dostęp do zapisów monitoringu, szybko ustalili, że nie był to tzw. „pierwszy raz”, tylko „recydywa”. Mercedes zaparkowany był przez Panią w tym samym miejscu, również w dniach 23, 24 i 27 lutego.

Ustalmy więc przebieg zdarzeń. Najpierw patrol przecierał oczy, potem z „pięknego auta w kolorze grafit” (czyli Mercedesa GLC Coupe) wysiadła kobieta i wtedy właśnie przed oczami strażników „ukazał się” obraz. Domyślamy się, że emanował on z karty parkingowej. Poezja.

Co grozi za parkowanie na miejscu osoby niepełnosprawnej?

Jak wyjaśnia straż miejska w dalszej części swojego komunikatu, za parkowanie na miejscu osoby niepełnosprawnej, należy się mandat w wysokości 800 zł i 6 punktów karnych. Ponieważ zatrzymanej udowodniono jednak czterokrotne złamanie takiego przepisu, a także posługiwanie się cudzą kartą, otrzymała w sumie grzywnę na 4800 zł.

Można przy okazji policzyć, że do jej konta przypisano 24 punkty karne. Jeśli zatem miała już wcześniej choć jeden punkt na swoim koncie, powinna stracić prawo jazdy. Na ten temat pisarz z wrocławskiej straży miejskiej jednak milczy.

Komentarze:

Pino - 7 marca 2023

Ale wysryw. Glupia ze przyjela mandat. Nagranie to nie dowod. A mogla przyjechac po ojca

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze