Mandat opłacony kartą? Już w przyszłym roku

Płacenie gotówką za mandaty drogowe - czy to te wydane przez policję, czy straż miejską - tak nam już weszło w krew, że ciężko wyobrazić sobie jakąś inną możliwość. A jednak. Terminale umożliwiające regulowanie długów za pomocą karty płatniczej pojawią się w policyjnych radiowozach już w przyszłym roku.

fot. Wikipedia

Obecnie, by zapłacić karę trzeba specjalnie wybrać się do banku lub na pocztę. Funkjconariusze nie mogą  przyjmować gotówki. Wprowadzenie do użytku kart i terminali ma cały proces ułatwić i przyspieszyć. To jednak nie jedyny powód, dla którego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce zmian. Nowe rozwiązanie być może poprawi ściągalność mandatów. Pozwoli również na wyegzekwowanie zapłacenia kar nałożonych na obcokrajowców, często nieposiadających naszej waluty.

Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli terminale znajdą się już we wszystkich radiowozach, płacenie kartą nie będzie obowiązkowe. Ukarany kierowca zostanie obciążony kosztami prowizji transakcji (do trzech procent) oraz połączenia telefonicznego, co dodatkowo może odstraszyć chętnych.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze