Malowanie samochodami - pomysł na zabawę z dziećmi

Malowanie samochodami - pomysł na zabawę z dziećmi
Nowe techniki tworzenia prac plastycznych powstają cały czas, za każdym razem coraz ciekawsze. Nadchodzą święta, możesz mieć więcej czasu, zatem warto spędzić go twórczo angażując do tego swoje pociechy. Oto ciekawszy sposób malowania.

Nowy, niesamowity pomysł na połączenie zabawy z twórczością, polega na maczaniu kół zabawkowych samochodzików w farbie i tworzeniu za ich pomocą nowych obrazów. Zabawa zyskuje na wartości, jeśli biorą w niej udział dzieci, mogąc zobaczyć rzeczywisty szlak swoich ukochanych samochodów. W końcu zwykle mogą nimi „jeździć” nie pozostawiając śladu kół, a co za tym idzie toru jazdy.

Co jest potrzebne?

  • Papier - ważne jest, aby był duży i nieco grubszy, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia zwykłej kartki
  • Farby (najlepiej zmywalne - na wszelki wypadek)
  • Samochodziki - różnej wielkości i rodzaju, wszystkie chwyty dozwolone, mogą to być równie dobrze mini motocykle, hulajnogi
  • Podstawka na farbę
Malowanie samochodami - pomysł na zabawę z dziećmi

Teraz nie pozostaje niż więcej, niż nalać farbę na podkładkę, zamoczyć w niej „pędzel” w postaci samochodzika i ruszyć w trasę po kartce.

Miłej zabawy!

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.