Małgosia Rdest znów liderką w kartingu!

Sympatyczna Żyrardowianka, liderka Motocaina Cup w klasie gość, znów triumfuje w najważniejszych zawodach w kraju - Kartingowych Mistrzostwach Polski. Umocniła swoją pozycję w klasyfikacji generalnej najmocniejszej klasy KF2.

Zawody odbyły się w miniony weekend na torze kartingowym w Radomiu. Osiemnastolatka z Żyrardowa podczas sesji kwalifikacyjnej wywalczyła pole position i do wyścigu ruszyła z pierwszej lini. Walka z męzczyznami nie jest łatwa, jednak dla zawodniczki nie stanowi już problemu. 3 rundę KMP Małgosia ukończyła na pierwszym miejscu podium. 

4 runda została rozegrana w ten sam weekend.  Ponowny start z pierwszej lini, ale tym razem nie było już tak różowo – tym razem zawodniczka musiała zadowolić się drugim stopniem podium.

– Moim celem było utrzymanie pozycji lidera i udało się – dalej prowadzę w generalce, zatem jestem bardzo zadowolona z przebiegu zawodów – podsumowuje Małgosia. – W sobotę chwilami tor był mokry co na pewno urozmaiciło trochę zawody i jak się okazało to był mój „lepszy dzień”. W niedzielę pogoda się poprawiła, lepsi okazali się też rywale. Gratulacje Panowie. Co prawda widok z drugiego miejsca podium jest inny niż z pierwszego, ale też jest niesamowity. Chciałabym bardzo podziękować rodzinie i kibicom za doping, oraz Kornelowi za perfekcyjne przygotowanie strategii oraz obsługę mojego karta.

Małgosia Rdest w drodze na podium.
fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze