Małgosia Rdest triumfuje w Kartingowych Mistrzostwach Polski! – galeria

Zwyciężczyni Kartingowego Pucharu Kobiet Motocaina Cup w klasie gość, teraz triumfuje w Międzynarodowych Kartingowych Mistrzostwach Polski! Oto jak komentuje swoje kolejne podium.

Pierwsza i druga runda Międzynarodowych Kartingowych Mistrzostw Polski odbyła się w miniony weekend na torze Wallrav Race Center w Starym Kisielinie. Rywalizację o tytuły rozpoczęto w kategoriach KF2 i KF3, a także w M60, Mini ROK, Junior ROK, ROK 125, Super ROK i Easykart 60. Pogoda dopisała i na torze nawet przez chwilę nie pojawił się deszcz.

Niesamowitą klasę pokazała Małgosia Rdest, która obecnie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Podczas niedzielnych finałów nie dała rywalom szans i prowadziła od początku do końca wyścigu.

Oto jak Małgosia Rdest komentowała swój start:

– Co prawda stawałam już na podium, ale nigdy nie na najwyższym jego stopniu. W Starym Kisielinie miałam okazję podziwiać z niego widok za wygraną w KF2. Strasznie jestem szczęśliwa z tego powodu i mam nadzieję, że ta szczęśliwa passa będzie trwać dłużej. Bardzo dziękuje teamowi LC Racing za przygotowanie karta.

Małgosi gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne udane starty!
fot. Lukasz Iwaniak

Gośćmi zawodników była znana piosenkarka Urszula Dudziak i Zastępca Komendanta Miejskiego Policji młodszy inspektor Piotr Puchała. Najpierw podziwiali zmagania na torze, a następnie wręczali zawodnikom nagrody i puchary. Mieli także dzięki uprzejmości organizatorów okazję posmakować kartingu w czasie jazdy na torze. W kategorii KF2 na starcie stanęło sześciu zawodników.

KF3 wystartowało ośmiu zawodników. Klasę zdominował Michał Grzyb, który znajduje się na czele klasyfikacji przed Aleksandrem Kowalskim. W M60 obydwie rundy wygrał Janek Krencisz. Kolejna odsłona rywalizacji na torze to jak zwykle cieszące się dużym zainteresowaniem zawody o Puchar ROK. Rokkersi ponownie byli najliczniejszą grupą na zawodach. Najmocniejszą kategorię Super ROK zdominował Gracjan Ambrozik, który zwyciężył sobotnią i niedzielną rundę. W Pucharze ROK 125 dobrze znany nam Hubert Cebulski – wielokrotny zwycięzca Pucharu tym razem musiał zmierzyć się z Bartłomiejem Mireckim, który finalnie prowadzi w klasyfikacji. W Junior ROK w obu rundach tryumfował Karol Lubas. Najliczniejsza grupa pojawiła się w klasie Mini ROK, było ich dwudziestu trzech. Najszybszy okazał się Marcel Grudziński, który wygrał dwie rundy. Z pucharu Easykart pozostała tylko kategoria dla najmłodszych E60. Obie rundy padły łupem Mikołaja Cegielskiego.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

GRATULACJE!!!! na ilu startujących?

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Brawo Małgosiu!!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze