Małgorzata Rdest zwycięża we Włoszech

Świeżo upieczona Mistrzyni Polski - Małgosia Rdest, zwyciężyła 21 edycję Włoskiego Pucharu Jesieni. Zawody zostały rozegrane w miniony weekend na torze South Garda w Lonato.

Kask Małgosi jest już rozpoznawalny w kartingu.
fot. Łukasz Iwaniak
Małgosia na rozdaniu nagród Motocaina Cup.
fot. Arek Wiącek

Będąca w świetnej dyspozycji Polka, nie pozostawiła złudzeń rywalom wygrywając obydwa biegi finałowe. Start w tych zawodach był jedynie treningiem do znacznie trudniejszej i bardziej prestiżowej imprezy, jaką jest Bridgestone Cup European Final, który odbędzie się na tym samym obiekcie za dwa tygodnie.

Jak Małgosi poszło w sierpniowych zawodach we Włoszech, przeczytasz tu.

– Nie było łatwo, już podczas kwalifikacji współpracy odmówił silnik, kart zatrzymał się, więc do przedfinału startowałam z ostatniej pozycji. Później było już tylko lepiej, ponieważ konsekwentnie przebijałam się do przodu i na ostatnim okrążeniu wskoczyłam na pozycję lidera, którą utrzymałam do mety. Zapewniło mi to pole position w głównym finale, który z małymi przygodami również wygrałam. Wracam do domu z Pucharem Jesieni i wielkim uśmiechem na ustach. Bardzo dziękuję Kornelowi za świetne rady oraz perfekcyjną obsługę karta.

Warto podkreślić, że Małgorzata Rdest zwyciężyła pierwszą edycję Kartingowego Pucharu Kobiet Motocaina Cup w klasie gość. Mamy nadzieję, że niebawem zobaczymy tę zawodniczkę w bolidach wyższych rangą serii wyścigowych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze