Making a Difference – 2. seminarium FIA Women in Motorsport

Prawie 80 delegatów z 43 federacji narodowych z całego świata spotkało się w Lizbonie na dwudniowym seminarium organizowanym przez Komisję Kobiet FIA - FIA Women in Motorsport. Nie zabrakło również przewodniczącej Zespołu ds. Kobiet PZM.

Hasłem przewodnim spotkania było „Making a Difference”. Na wydarzeniu było obecnych wielu autorytetów, osób związanych z motosportem od lat, co służyło wymianie bogatych doświadczeń i cennych rad oraz pomysłów. Spotkanie otworzył prezes federacji narodowej Portugalii Automóvel Club de Portugal – Carlos Barbosa wraz z przewodniczącą Komisji Kobiet FIA- Michèle Mouton, która zwróciła uwagę na dotychczasową działalność komisji oraz podkreśliła istotę tegorocznego seminarium. Przemawiali również między innymi: Jean Todt Prezydent FIA (prezydent niestety nie mógł być obecny na seminarium jednak zabrał głos poprzez klip video) oraz Graham Stoker Zastępca Prezydenta FIA ds. Sportu. Podczas wydarzenia uczestnicy skupili się na różnorodnych aspektach mających wpływ na dalsze zdefiniowanie strategii dla rozwoju i zachęcania kobiet do udziału w sporcie motorowym.

Podczas pierwszego seminarium kobiet FIA w 2012 roku zdefiniowano 8 zaleceń skierowanych do federacji narodowych. Celem tegorocznego seminarium było przygotowanie kolejnych wytycznych na następne 4 lata.

Wśród 43 federacji narodowych wyróżniono 9, które zastosowały się do rekomendacji z 2012 roku oraz zaangażowały się w najważniejsze projekty FIA.  Wskazano i pochwalono za aktywne działania przedstawicieli z Finlandii, Węgier, Japonii, Madagaskaru, Holandii, Turcji, Iranu, USA oraz Polski tj. działający w ramach Polskiego Związku Motorowego – Zespół ds. Kobiet, który reprezentowała na seminarium jego przewodnicząca Aleksandra Knyszewska.

Na zakończenie dwudniowego wydarzenia, podsumowano wszystkie poruszone tematy, a ich wyniki miały pomóc stworzyć plan dalszych działań, który ma być realizowany przez Komisję Kobiet i jej interesariuszy w ciągu najbliższych czterech lat.

Źródło: PZM

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze