Mając sądowy zakaz, prowadził niesprawną ciężarówkę z przyczepą. A to nie wszystko

Prawdopodobnym powodem zatrzymania kierowcy, był brak opłaty za poruszanie się drogą szybkiego ruchu. Szybko okazało się, że był to jedynie początek długiej listy przewinień.

Ciężarówkę z przyczepą zatrzymali inspektorzy z Biura Kontroli Opłaty Elektronicznej. Kontrola odbyła się na wysokości węzła Targowisko na autostradzie A4. Kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Przyznał, że prowadzi mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Wezwany na miejsce patrol policji potwierdził informacje udzielone przez samego prowadzącego. Nie były to jednak wszystkie nieprawidłowości ujawnione podczas tej kontroli ITD.

„Nie widzę tragedii” powiedział kierowca ciężarówki bez koła

Okazało się, że mężczyzna prowadził niesprawną ciężarówkę. Pojazd miał uszkodzone opony. Brakowało także obowiązkowych elementów wyposażenia m.in. gaśnicy. Zarówno samochód, jak i przyczepa nie posiadały też ważnych badań technicznych.

Pojazdu z oponami w tak fatalnym stanie jeszcze nie widzieliście

Inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów i zakazali dalszej jazdy. Ponadto, w związku z naruszeniem obowiązku uiszczenia opłaty elektronicznej,  ITD wszczęła postępowanie administracyjne wobec właściciela pojazdu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze