Maja Szpotańska wygrała Motocyklową Pogoń za Lisem

12 listopada 2010
59
1
W sobotę, 6 listopada odbyła się 64. Motocyklowa Pogoń za Lisem, organizowana przez Automobilklub Rzemieślnik Warszawa. Spośród ponad stu zawodników, najlepszy czas uzyskała kobieta - Majka Szpotańska.

Najszybszą zawodniczką okazała się Majka Szpotańska

fot. Michał Kondrowski, Rallyart.pl

Tegoroczna Pogoń za Lisem odbyła się w Romanówce w okolicy Siemiatycz. Wyznaczona trasa o długości około 35 kilometrów była nie lada wyzwaniem, gdyż warunki pogodowe ze względu na opady deszczu były iście Endurowe. A trzeba zaznaczyć, że nie wszyscy poruszali się motocyklami przygotowanymi do takich zawodów. Liczył się chart ducha.

Co ciekawe, z ponad 100 uczestników nikt nie zdobył Kity Lisa. Warunki pogodowe utrudniały odnalezienie wszystkich skrzętnie pochowanych 6 punktów kontrolnych.

Miło nam jest ogłosić, iż z najlepszym czasem do mety dojechała Maja Szpotańska, zajmując tym samym pierwsze miejsce. Majka w sporcie samochodowym i motorowym ma wieloletnie doświadczenie. Posiada licencję pilotki rajdowej, a prywatnie śmiga po polskich drogach mocno „zdłubanym" Subaru Impreza.

Na trasie rajdu pojawiła się również Natalia Florek, jeżdżąca pod patronatem Motocaina.pl

fot. Michał Kondrowski, Rallyart.pl

W pogoni za lisem wzięła też udział jeżdżąca pod patronatem Motocaina.pl Natalia Florek, zajmując swoim Suzuki DRZ 400 15-te miejsce. W rajdzie uczestniczyło w sumie siedem kobiet. Oprócz Majki Szpotańskiej i Natalii Florek, na trasie mogliśmy zobaczyć Ewę Woźniak, Dominikę Malińską, Dorotę Łuszczyk, Weronikę Woźniak i Oliwię Jabłońską.

W Motocyklowej Pogoni za Lisem nie zabrakło też młodych uczestników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z motocyklami. Najmłodszy z nich to 3-letni Łukasz Piotrowski, który jechał z tatą na Transalpie. Na „własnych kołach" Suzuki LT , stając ramię w ramię z innymi uczestnikami rajdu, ścigał się 5 latek, Szymon Czapnik. Najstarszym uczestnikiem wyprawy był 64-letni Edward Narewski, który w imprezie startował już 39 raz.

Dziękujemy Automobilklubowi Rzemieślnik za udostępnienie zdjęć.

Komentarze

Tomek D.
09 października 2019 23:10
Edek gratulacje! Tomek z SKMU