Maja Moeller testuje Renault Clio RS

Młoda, bydgoska zawodniczka testowała na czeskim torze Most możliwości sportowego Clio, którym prawdopodobnie będzie jeździć w sezonie 2012.

Testy na czeskim obiekcie były okazją nie tylko do poznania ustawień auta, a także do powiększenia swojej wiedzy o cenne rady doświadczonego rajdowca Stephana Epp. Cały dzień spędzony na jeździe na suchej powierzchni pięciokilometrowego toru Most dostarczył Maji wielu wrażeń i pomimo ogromnego zmęczenia, zawodniczka pozytywnie wypowiada się o aucie i o swoich doświadczeniach związanych z tym wydarzeniem.

– Brakowało mi jazdy Renault Clio – opisuje – Ostatni raz startowałam tym samochodem w sezonie 2010 podczas wyścigów na Nurburgring w serii VLN. W Clio czuję się idealnie i jadąc tym samochodem jestem naprawdę szybka. Moim trenerem podczas czwartkowych treningów był Stephan Epp.  Jeździliśmy pięć 30 minutowych sesji, z 10 minutowymi przerwami, a więc było bardzo intensywnie. Każda sesja to około 13 okrążeń 5 kilometrowego obiektu Most, który zrobił na mnie bardzo duże wrażenie. Przez cały dzień przejechałam prawie 250 kilometrów, które pozwoliły mi poczuć się jeszcze pewniej za kierownicą pucharowego Renault Clio. Oprócz poznania możliwości auta poznałam nowy tor i wyjeździłam się na nim tak, że wieczorem czułam wszystkie mięśnie, które pracowały ciężko przez cały dzień. Clio którym jeździłam było wyposażone w sekwencyjną skrzynię biegów, czyli takie jak startują w Bohemia Cup czy w cyklu VLN na Nurburgringu. Stephan przekazał mi wiele ciekawych uwag co do mojej jazdy oraz możliwości wykorzystania samochodu w pełni. Na pewno przekazał mi bardzo dużo wiedzy, której potrzebuję jako młoda zawodniczka. W samochodzie zamontowano dwa fotele, więc wymienialiśmy się za kierownicą. Byłam również bardzo miło zaskoczona obsługą toru w Moście. Organizatorzy byli sympatyczni i otwarci. Pusty tor na którym ze Stephanem jeździliśmy sami, stworzył dobry klimat do testów i szybkiej jazdy. Nie bez powodu testowałam Renault Clio na czeskim obiekcie, ponieważ rozważam starty w Bohemia Cup lub w wyścigach długodystansowych VLN w sezonie 2012. Bardzo dziękuję Stephanowi za wspólne testy. Potrzebowałam jazdy Clio i kilku fachowych uwag, żeby poczuć się jeszcze bardziej pewna swoich umiejętności.

 

Podczas ostatnich zawodów w Poznaniu Maja startowała za kierownicą Hondy Civic Type R, gdzie ukończyła wyścig na 6 miejscu w klasie do 2000ccm. Zawodniczka przyznaje, że zarówno poznański tor jak i wcześniejsze doświadczenia z Nurburgringiem pomogą jej w przyszłym sezonie podjąć decyzję co do wyboru zawodów i auta, w którym będzie występować.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze