Magnetyczne uchwyty do aut i tabletów dostępne na polskim rynku

Jak stabilnie przytwierdzić sprzęty takie jak telefon, czy GPS do kokpitu lub szyby pojazdu? Jest już na to metoda.

Tradycyjne uchwyty samochodowe, które pojawiły się już kilka lat temu na polskim rynku, wykorzystują tradycyjną przyssawkę umieszczaną na przedniej szybie samochodu. Niestety, największą wadą tego typu uchwytów jest odklejanie się od szyby oraz zatrzaski i zapadki, ulegające szybkiemu zużyciu mechanicznemu. Są to główne powody, dla których coraz więcej osób rezygnuje z uchwytów z przyssawką na rzecz tych mocowanych na kokpicie, czy kratkach nawiewu. To rozwiązanie z kolei bardzo często kończy się połamaniem kratek lub zniszczeniem powierzchni samochodowej. Co w takim razie proponują producenci akcesoriów samochodowych?

W ostatnim czasie wprowadzono zupełnie nowe rozwiązanie na polskim rynku w zakresie montażu, jak i samej jakości uchwytów. Jest to seria Magnetti, której konstrukcja opiera się na wbudowanym wewnątrz uchwytu magnesie neodymowym. Dzięki niemu, możemy szybko i w łatwy sposób zamontować bardzo wytrzymały uchwyt, który nie uszkodzi powierzchni samochodu ani sprzętu. Akcesoria oferuje firma Oximo.

Jak działają uchwyty Magnetti?
Uchwyty dostępne są w wersji dla tabletów, telefonów oraz jako uniwersalne, pasujące do większości dostępnych na rynku telefonów, nadajników GPS, czy odtwarzaczy MP4. Uchwyt przeznaczony do tabletów, czyli Magnetti Tablet, przytwierdzany jest za pomocą wytrzymałej taśmy 3M z tyłu sprzętu, co umożliwia wygodne operowanie na tablecie w każdej pozycji, ale także pozwala na przyczepienie sprzętu do innych powierzchni, takich jak drzwi lodówki, czy metalowa szafka. Magnetti Phone to minimalistyczny uchwyt stworzony z myślą o kierowcach, którzy chcieliby, aby ich telefon zajął bezpieczną i stabilną pozycję w samochodzie, dzięki przyczepionej na stałe gumie uniemożliwiającej samodzielne obracanie się.

Magnetti Basic jest uniwersalnym uchwytem samochodowym przeznaczonym do mocowania sprzętów za pomocą przyssawki z opcją blokowania i antypoślizgową gumą zapobiegającą wysunięciu się i porysowaniu urządzenia. Uchwyt można przytwierdzić zarówno na szybie, desce rozdzielczej, jak i innej dowolnej płaskiej i gładkiej powierzchni, a jego dodatkową zaletą jest możliwość ustawienia w  poziomie i w pionie pod dowolnym kątem widzenia.

Uchwyty z serii Magnetti były uprzednio testowane przez producenta w ciągu 12 miesięcy, w których nie wykazano żadnego niepożądanego działania.

Najnowsze

Transport w Polsce najgorszy w Europie?

Pod względem jakości transportu Polska z pewnością nie jest "zieloną wyspą". Najnowszy ranking odsłania jak daleko nam do zachodniej Europy. Za Polską znajduje się już tylko Rumunia.

Komisja Europejska przygotowała zestawienie, w którym wykorzystano dane m.in. Eurostatu oraz Europejskiej Agencji Środowiska i Światowego Forum Ekonomicznego. Porównano tam wyniki ze wszystkich państw członkowskich w kontekście transportu, podzielone na 29 kategorii. Wyróżniono pięć krajów, które osiągnęły najlepsze wyniki, a następnie zestawiono je z wynikami najgorszymi. 

Liderem jest Holandia, która rządzi w 16 kategoriach, a tuż za tym krajem znalazły się: Szwecja, Finlandia, Wielka Brytania i Dania. Polska trafiła do grupy najsłabszych państw, zajmując finalnie 27 miejsce w całej Unii Europejskiej. Tuż koło nas znalazły się Grecja, Włochy i Chorwacja. Tabelę zamyka Rumunia.

Ocena jest i tak lepsza niż w ubiegłym roku, ale Komisje Europejska zauważa, że wiele brakuje by dorównać do poziomu ogólnounijnego. Największym problemem jest bezpieczeństwo drogowe. Liczba śmiertelnych wypadków jest nadal dużo wyższa niż unijna średnia. W dodatku przeciwko Polsce toczyło się najwięcej spraw sądowych dotyczących naruszania prawa unijnego w każdym rodzaju transportu.

Zarówno prywatne inwestycje w badania i rozwój transportu są w Polsce dużo niższe niż średnia w UE. Polacy nadal nie wykorzystują alternatywnych paliw w nowych samochodach, ale ten trend powoli się polepsza. Liderem w tej kwestii jest Holandia, w której jest największy udział w rynku nowych aut zasilanych w sposób alternatywny. Z kolei Duńczycy najmniej narzekają na korki w całej UE.

Najnowsze

Córka prezydenta Dudy sprawdziła się na torze kartingowym

Tuż przed wylotem do Chin prezydent Andrzej Duda postanowił uczcić urodziny swojej córki w bardzo nietypowy (jak na głowę państwa przystało) sposób. Pojawili się oni na torze kartingowym.

Wygląda na to, że prezydencka rodzina, a przynajmniej jej część, lubi motoryzację. Kinga Duda wybrała się w urodziny ze swoim ojcem świętować na torze kartingowym. 

Prezydent wraz z córką i obstawą w postaci oficerów Biura Ochrony Rządu pojawili się na torze gokartowym xDrive Karting w warszawskim Ursusie. 

Na czas imprezy tor nie został zamknięty, a jedynie wzmocniono ochronę w obiekcie. To bardzo miły gest ze strony prezydenta, ponieważ każdy, kto się tam pojawił miał okazję zamienić kilka słów z prezydentem. 

Mimo że był to szczególny dzień dla córki prezydenta, na torze nie dawał jej forów. Po kilku okrążeniach zapoznawczych prezydent uzyskał najlepszy czas – 49,432 s. Z kolei Kinga Duda była gorsza zaledwie o 3,5 sekundy uzyskując – 53,043. 

W zawodach udział wzięli oficerowie BOR, którzy wyczynową jazdę powinni mieć w jednym palcu. Okazało się, że jeden z nich uzyskał czas 52,106 s, a drugi 55,443 s, a więc gorsze od mniej doświadczonych kierowców, jakimi są prezydent i jego córka. 

Zabawa tak bardzo spodobała się prezydentowi i jego gościom, że zapowiedzieli, że niebawem wrócą na kolejne treningi.

Najnowsze

Arrinera zapowiada premierę pierwszej polskiej wyścigówki

Arrinera w miniony weekend ogłosiła, że jest na finiszu prac nad samochodem wyścigowym Arrinera GT4, który swoją oficjalną, światową premierę będzie mieć 14 stycznia 2016 r., podczas Autosport International - The Racing Car Show w Birmingham.

Na zakończonym w ten weekend Warsaw Moto Show 2015, wystawiono testową wersję Arrinery Hussarya, czyli polskiego supersamochodu. Zgodnie z zapowiedziami twórców, ma stanowić bazę zarówno do wersji wyścigowej jak i drogowej. Zdecydowano się uchylić rąbka tajemnicy i pokazać odwiedzającym targi model GT4 w wersji 3D.

Arrinera Hussarya GT4
W 2015 roku do projektu Arrinery został zaproszony Grzegorz Pękała, doradca i ekspert najważniejszych firm motoryzacyjnych specjalizujących się w wyścigach samochodowych takich jak,  Mosler Europe czy Lotus MotoSport. Pod jego kierownictwem zespół Arrinera Hussarya Racing stworzył samochód wyścigowy Arrinera Hussarya GT4.

{{ tn(10581) left }} Stylizacja modelu Arrinera Hussarya GT4 to – według producenta – wyraz dążenia do uzyskania optymalnych własności aerodynamicznych, a co za tym idzie, uzyskanie najlepszych osiągów na torze wyścigowym. Nadwozie oraz elementy aerodynamiczne zostały opracowane wspólnie z Politechniką Warszawską. Ich zadaniem jest wytworzenie jak najlepszego docisku do podłoża.

W Arrinera Hussarya GT4 umieszczono centralnie silnik V8 o pojemności 6,2l, który generuje 450 KM i ponad 580 Nm. Napęd trafia na tylną oś. Jednostka współpracuje z sekwencyjną 6-biegową skrzynią, sterowaną półautomatycznie przy pomocy łopatek przy kierownicy.

Wyścigi 2016
Zgodnie z zapowiedzią planowany jest udział Arrinery Hussarya GT4 w wyścigach w klasie open, takich jak: 24h series, Super Challenge Pirelli, Britsh GT Championship. Arrinera Hussarya GT4 w całości przygotowana została przez polski zespół. Trwają też rozmowy z potencjalnymi kierowcami. Firma nie chce ujawniać jeszcze konkretnych nazwisk, ale poinformowała, że z pewnością będzie to polski kierowca, zgodnie z wizją, którą pragnie realizować: polski samochód, polski zespół, polski kierowca.  

Najnowsze

Samochód pachnący nowością na wyciągnięcie ręki

Nie ma chyba na świecie osoby, której nie urzekłby piękny, wygodny samochód pachnący nowością. Niestety wiele osób zwyczajnie nie może pozwolić sobie na zakup wymarzonego modelu prosto z salonu. Na szczęście brak wystarczającego budżetu nie oznacza braku możliwości podróżowania nowym samochodem.

Wygodniej niż Ci się wydaje
Najprostszym rozwiązaniem, a zarazem najkrótszą drogą, by cieszyć się z jazdy nowym samochodem jest jego wypożyczenie. Z takiej usługi można skorzystać w każdej sytuacji, niezależnie od pory dnia, czy miejsca w którym aktualnie się znajdujemy. Wszystko za sprawą kompleksowej obsługi jaką oferują przedsiębiorstwa specjalizujące się na co dzień w wynajmie samochodów. Oznacza to, że zamawiając „cztery kółka” na określony czas możemy wskazać zarówno miejsce w którym chcemy odebrać auto jak i lokalizację, w której zamierzamy dokonać jego zwrotu, kiedy nadejdzie odpowiednia pora.

Szyty na miarę
Mimo nieustannych postępów jakie czyni światowy przemysł motoryzacyjny nie udało się zaprojektować samochodu doskonałego, czyli takiego, który spełni nasze wymagania w każdej sytuacji. Mówiąc już całkiem poważnie, oczywiście nie jest możliwe połączenie cech zwinnego, dynamicznego i niewielkiego samochodu miejskiego, którym bez większego problemu zaparkujemy spiesząc się do pracy, z dziećmi do przedszkola czy udając się na zasłużone weekendowe zakupy, z atrybutami wygodnej limuzyny idealnej na dłuższą trasę, czy rodzinnego i niezwykle pojemnego Vana, który jest wprost stworzony do weekendowych wyjazdów z rodziną czy przyjaciółmi. Między innymi z tego względu warto poważnie zastanowić się nad propozycją wypożyczalni, która dostarczy nam dokładnie taki samochód jaki w danej chwili jest nam potrzebny.

Na każdą okazję
Jeżeli nigdy wcześniej nie mieliście okazji korzystać z tego typu usług wystarczy wejść na stronę odpowiedniej firmy i sprawdzić szczegóły. Nam za przykład posłużyła wypożyczalnia samochodów FleetCorp.pl. W jej ofercie znajdziemy np. pachnące nowością niezwykle wygodne i reprezentacyjne Skody SuperB, cenione i niezawodne Ople Insignia, czy zwrotne i oszczędne Hyundaie i20. Nie brakuje też pakownych kombi, które z pewnością przydadzą się podczas najbliższych rodzinnych wyjazdów. Skoro już o wyjazdach mowa to chyba nie ma lepszego terminu na rodzinne wyjazdy niż rozpoczynający się niebawem grudzień. To czas, kiedy wszystkich ogarnia wszechobecna niepowtarzalna magia świąt i dużo łatwiej jest znaleźć czas na wspólny wyjazd z bliskimi, niezależnie czy myślimy o wyjeździe na święta, czy wyprawie, która ma być frajdą dla najmłodszych, obdarowanych w ten sposób przez Świętego Mikołaja.

Narty w długi weekend
Warto przypomnieć. że niemal zaraz po świętach nadarza się doskonała okazja do wypróbowania usług wypożyczalni i udania się na narty. Wszystko za sprawą długiego weekendu wypadającego w pierwszych dniach nowego roku. W 2016 roku pierwszy dzień stycznia wypada w czwartek, a szósty stycznia czyli święto Trzech Króli w środę, co za tym idzie jeżeli weźmiemy tylko dwa dni urlopu (4 i 5 stycznia) mamy do dyspozycji aż sześć dni wolnych od pracy, które śmiało można wykorzystać szusując na stokach najpopularniejszych kurortów. Aby droga przebiegła szybko, sprawnie i wygodnie można wynająć samochód i przekonać się, że jazda nowym samochodem jest na wyciągnięcie ręki. Warto dodać, że wbrew obiegowym opiniom wypożyczenie auta nie wiąże się z astronomicznymi wydatkami i jest usługą, na którą niemal każdy może sobie pozwolić. Po szczegóły zapraszamy na strony wypożyczalni.

Najnowsze