Magda Wilk w BMW 318 is oraz Arkadiusz Kula dla WOŚP

16 stycznia 2014
W Motoorkiestrze 2014 wzięli udział Magda Wilk w BMW E30 318is i Arkadiusz Kula w Alfie Romeo GTV 2000. Jaką są ich wrażenia?

Tegoroczny 22. finał Moto Orkiestry po raz pierwszy zawitał do Rembertowa. Impreza została zorganizowana przy współpracy Automobilklubu Polski z Akademią Obrony Narodowej pod hasłem: „Militarna Moto Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Jedną z atrakcji finału była oczywiście możliwość wylicytowania przejazdu na prawym fotelu w samochodach rajdowych po uliczkach Parku Militarnego, dobrze znanego „Rajdowym Legendom” z tras 51. Rajdu Barbórka. W akcji charytatywnej wzięli udział również Arkadiusz Kula w Alfie Romeo GTV 2000 i Magda Wilk w BMW E30 318is.

 

BMW 318is Magdy Wilk

fot. Katarzyna Tulej

 

Magdalena Wilk
- Wiało, padało ale jak zwykle hojni uczestnicy 22. finału WOŚP nie zawiedli. Dla mnie była to czysta przyjemność zasiąść znowu na lewym fotelu i zebrać trochę „grosza”. Dlatego z mojej strony ogromne podziękowania dla Arka za użyczenie samochodu – w końcu im więcej nas, tym lepiej! A było nas naprawdę sporo, m.in. właścicieli stacjonarnych aut zabytkowych, rajdowych (w tym aut startujących w Historycznym Rajdzie Monte Carlo w 2013 i 2014 r.), wyścigowych, driftowych, terenowych, jak i motocykli. Do zobaczenia za rok w jeszcze większym gronie!

Magda Wilk w BMW 318is

fot. Katarzyna Tulej

Arkadiusz Kula
- Akcja Owsiaka na stałe zawitała jako święto w naszych kalendarzach. Mimo że za świętami nie przepadam, to w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy z chęcią biorę udział. Szczególnie, że jako ojciec 8-letniej Oliwii cel akcji jest mi niezwykle bliski. O godzinie 11 defiladą kilkudziesięciu aut ulicami Rembertowa rozpoczęliśmy deszczową Moto Orkiestrę. Pogoda na pewno nie rozpieściła uczestników, którzy licznie przybyli na teren AON, z drugiej jednak strony można było fajnie pobawić się na śliskiej nawierzchni tylnonapędowym autem i dać jeszcze więcej frajdy tym, którzy wylicytowali przejażdżki. Niestety (a raczej na szczęście!) nie było ich dużo, ale tylko dlatego, że kolejka do wożenia była wyjątkowo długa. To tylko świadczy o bardzo dużym zaangażowaniu naszego środowiska w akcję. Wielkie dzięki, że przyszliście zagrać z nami!

 

Arkadiusz Kula w swojej Alfie Romeo GTV 2000.

fot. Kuba Żołędowski

Zakończony w niedzielę finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się pod hasłem „na ratunek”. Pieniądze z 22. edycji WOŚP zostaną wykorzystane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Dochód przeznaczony zostanie m.in. na wyposażenie szpitali w:

 

– wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych

i pobudzonych dzieci,

– RTG przyłóżkowe,

– RTG z ramieniem C i monitorem,

– radiologiczne stacje diagnostyczne,

– aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler.

W związku z coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa i potrzebą otwierania kolejnych oddziałów geriatrycznych, a także deklaracji środowisk medycznych o ich tworzeniu, Fundacja zamierza również przeznaczyć część pieniędzy, które zostały zebrane podczas 22. Finału WOŚP, na doposażenie lub doposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!