Magda Wilk w BMW 318 is oraz Arkadiusz Kula dla WOŚP

W Motoorkiestrze 2014 wzięli udział Magda Wilk w BMW E30 318is i Arkadiusz Kula w Alfie Romeo GTV 2000. Jaką są ich wrażenia?

Tegoroczny 22. finał Moto Orkiestry po raz pierwszy zawitał do Rembertowa. Impreza została zorganizowana przy współpracy Automobilklubu Polski z Akademią Obrony Narodowej pod hasłem: „Militarna Moto Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Jedną z atrakcji finału była oczywiście możliwość wylicytowania przejazdu na prawym fotelu w samochodach rajdowych po uliczkach Parku Militarnego, dobrze znanego „Rajdowym Legendom” z tras 51. Rajdu Barbórka. W akcji charytatywnej wzięli udział również Arkadiusz Kula w Alfie Romeo GTV 2000 i Magda Wilk w BMW E30 318is.

 

BMW 318is Magdy Wilk
fot. Katarzyna Tulej

 

Magdalena Wilk
– Wiało, padało ale jak zwykle hojni uczestnicy 22. finału WOŚP nie zawiedli. Dla mnie była to czysta przyjemność zasiąść znowu na lewym fotelu i zebrać trochę „grosza”. Dlatego z mojej strony ogromne podziękowania dla Arka za użyczenie samochodu – w końcu im więcej nas, tym lepiej! A było nas naprawdę sporo, m.in. właścicieli stacjonarnych aut zabytkowych, rajdowych (w tym aut startujących w Historycznym Rajdzie Monte Carlo w 2013 i 2014 r.), wyścigowych, driftowych, terenowych, jak i motocykli. Do zobaczenia za rok w jeszcze większym gronie!

Magda Wilk w BMW 318is
fot. Katarzyna Tulej

Arkadiusz Kula
– Akcja Owsiaka na stałe zawitała jako święto w naszych kalendarzach. Mimo że za świętami nie przepadam, to w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy z chęcią biorę udział. Szczególnie, że jako ojciec 8-letniej Oliwii cel akcji jest mi niezwykle bliski. O godzinie 11 defiladą kilkudziesięciu aut ulicami Rembertowa rozpoczęliśmy deszczową Moto Orkiestrę. Pogoda na pewno nie rozpieściła uczestników, którzy licznie przybyli na teren AON, z drugiej jednak strony można było fajnie pobawić się na śliskiej nawierzchni tylnonapędowym autem i dać jeszcze więcej frajdy tym, którzy wylicytowali przejażdżki. Niestety (a raczej na szczęście!) nie było ich dużo, ale tylko dlatego, że kolejka do wożenia była wyjątkowo długa. To tylko świadczy o bardzo dużym zaangażowaniu naszego środowiska w akcję. Wielkie dzięki, że przyszliście zagrać z nami!

 

Arkadiusz Kula w swojej Alfie Romeo GTV 2000.
fot. Kuba Żołędowski

Zakończony w niedzielę finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywał się pod hasłem „na ratunek”. Pieniądze z 22. edycji WOŚP zostaną wykorzystane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Dochód przeznaczony zostanie m.in. na wyposażenie szpitali w:

 

– wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych

i pobudzonych dzieci,

– RTG przyłóżkowe,

– RTG z ramieniem C i monitorem,

– radiologiczne stacje diagnostyczne,

– aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler.

W związku z coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa i potrzebą otwierania kolejnych oddziałów geriatrycznych, a także deklaracji środowisk medycznych o ich tworzeniu, Fundacja zamierza również przeznaczyć część pieniędzy, które zostały zebrane podczas 22. Finału WOŚP, na doposażenie lub doposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze