Magda Wilk startuje na Hockenheim

Niemiecki tor Hockenheim znany jest przede wszystkim z rozgrywanych wyścigów cyklu Formuły 1. Jednak już w najbliższy weekend polskim kibicom będzie mógł się kojarzyć także z zawodami Kia Lotos Cup. Wśród zawodników, którzy staną na starcie, nie zabraknie Magdy Wilk w Picanto.

Magda Wilk chciałaby utrzymać dobre miejsce
Fot. Dominik Kalamus

Kierowcy cee’dów i Picanto będą mieli okazję poznać drugi, po Hungaroringu, tor należący do najbardziej prestiżowych miejsc w świecie wyścigów. Świetna infrastruktura i znakomita organizacja zawodów sprawia, że rywalizacja na takich obiektach daje kierowcom ogromną satysfakcję sportową. Wszyscy startujący w markowych serialach Kia Lotos Cup znają niemiecki tor w podobnym stopniu: z przekazów telewizyjnych, on-boardów czy symulatorów komputerowych, wszyscy więc będą uczyli się toru i poznawali jego tajemnice. 

Magda Wilk opowiedziała nam o swoich wrażeniach tuż przed wyjazdem do Niemiec: – Nie znam toru w Hockenheim, oglądałam jedynie on-board’y z przejazdów. Nie przepadam za grami komputerowymi i nie „jeździłam” w Play Station na tym torze, więc będę poznawała go w czasie treningów i kwalifikacji. Postaram się o jak najlepszy wynik, ale jak będzie – zobaczymy.

Zawodnicy będą mogli wyjechać na tor po raz pierwszy w piątek, podczas treningów. W sobotę odbędą się kwalifikacje, natomiast prawdziwa walka ruszy w niedzielę tuż przed południem. Zwycięzców kolejnych rund poznamy pół godziny po starcie Formuły 1 w Wielkiej Brytanii na równie znanym torze Silverstone.

Raczkowskiego czeka walka z Gasenko
Fot. Dominik Kalamus

Lider wśród cee’d Kamil Raczkowski stanie na starcie w pełni sił i gotów do walki – Chciałbym, żeby Scyzory, rodzina i firma Kager po wyścigach trzeciej rundy też mieli powody do zadowolenia. Mam od nich wielkie wsparcie i bardzo mnie to motywuje. Postaram się wygrać- mówił przed startem. Walka na pewno będzie zacięta, gdyż po piętach depcze mu Andrzej Gasenko. Jednak do końca sezonu pozostało jeszcze bardzo wiele rund, więc praktycznie każdy ma szanse na zwycięstwo.

Wśród Picanto bryluje niepokonany w 3 rundach Michał Kijanka, który przyznał, że lubi nowe wyzwania, ale będzie próbował wygrać i utrzymać prowadzenie. 16 punktów traci do lidera Maciej Kopański.
Trzecie miejsce w generalce zajmuje wspierana przez Motocainę Magda Wilk. – W Poznaniu szczęście mnie nie opuściło i mam nadzieję, że do końca sezonu będzie nadal trzymać. Jeździć zaczynamy dopiero od piątku i tak na prawdę jest kilka krótkich treningów przed czasówką, na których będziemy zapoznawać się z torem. Nie będzie łatwo. Tor wygląda na mało wymagający w porównaniu do innych. Niestety za dużo na nim prostych i na pewno tutaj przewagę będą miały mocniejsze auta. Wiem, że dzięki wsparciu Motocainy oraz ITBoom, jak i nastawom auta przygotowanym przez Nowicki Auto Serwis mogę dużo osiągnąć. Podobnie jak w Poznaniu dam z siebie wszystko, aby dalej utrzymać pozycje w czubie – dodała Magda na koniec.

Trzymajmy kciuki za naszą zawodniczkę!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze