Magda Wilk przed 7. i 8. Rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski

Po niespełna dwóch tygodniach Magda Wilk wraca na trasy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Pojawi się w stawce 87 kierowców z 8 państw, którzy w dniach 8-10 lipca będą walczyć w 8. Wyścigu Górskim Limanowa - Przełęcz pod Ostrą.

 Impreza stanowi 7. i 8. Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Jest również eliminacją FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich. Zawody rozgrywane będą w dniach 9-10 lipca. Trasa liczy 5493 metry i prowadzi  od miejscowości Stara Wieś do szczytu Przełęcz pod Ostrą. Pierwsze podjazdy treningowe zaplanowano w sobotę i niedzielę na godzinę 9:00 . Podjazdy wyścigowe rozpoczną się w sobotę o godzinie 14:00 i w niedzielę o 11:30. Relację z imprezy będzie można obejrzeć na żywo w TVP 3 ( ogólnopolska) i TVP 3 Kraków – również w wersji na tablety i smartfony, z użyciem bezpłatnej aplikacji tvp stream oraz w internecie, pod adresem www.gsmp.pl.

– Od Magury – 5. i 6. Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, minęły niecałe dwa tygodnie. Dla mnie były to pracowite dni, spędzone przed mapką trasy wyścigu i filmami z you tube’a.  Sama trasa wydaje się być szybka. Z pewnością jest najdłuższą jaką do tej pory jechałam – ponad 5 kilometrów. Mam nadzieję, że nie będę mieć problemów z jej zapamiętam już na miejscu. W warunkach „domowych”, gdzie nie ma tego stresu kojarzę każdy zakręt. Cieszę się też, że wyścig w Limanowej to również eliminacja Mistrzostw Europy bo na starcie stanie do rywalizacji aż 87 kierowców w bardzo ciekawych samochodach, w tym bolidach! Najważniejsze jednak, że po awarii silnika w Magurze moje Renault jest już gotowe do walki. 2BRally stanęło na wysokości zadania i mimo sezonu urlopowego uporało się z naprawą. Liczę też, że limit pecha został już wyczerpany. Dlatego plan na weekend to bezawaryjnie przejechać obie rundy. Niełatwo będzie powalczyć z innymi seryjnym samochodem, szczególnie, że każda runda to dodatkowo debiut na trasach GSMP ale mam nadzieję, że wycisnę z tych dwóch dni i mojej Cliówki jak najwięcej frajdy z jazdy! Razem ze mną na trasie w Limanowej pojawią się moi partnerzy i patroni: Automobilklub Polski w tym Koło Młodych Automobilklubu Polski, RallyAddict, motocaina.pl oraz WrOOOOm TV.  Przygotowaniem i obsługą auta zajmuje się Kacper Wróblewski – podsumowuje zawodniczka.

HARMONOGRAM 7. i 8. rundy GSMP:

8 lipca – piątek – Limanowski Dom Kultury – Limanowa

13:00 – 19:30 –  Odbiór Administracyjny i Badanie Kontrolne

9 lipca – sobota – Stara Wieś

9:00 – podjazdy treningowe

14:00 – podjazdy wyścigowe

10 lipca – niedziela – Stara Wieś

9:00 – podjazdy treningowe

11:30 – podjazdy wyścigowe

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze