Lusterko – najlepszy przyjaciel kobiety – kierowcy?

Lusterko wsteczne nie służy tylko do przypudrowania noska i poprawy fryzury. Informuje nas co się dzieje za pojazdem, czy na tylnej kanapie. Jeśli jest wystarczająco szerokie może eliminować "martwe pole".

Kobieta malująca się przed lusterkiem w samochodzie to częsty obrazek. Zwykle jednak poprawiamy urodę podczas postoju auta.
fot. Frendl

Utarła się opinia, że kobiety używają wewnętrznego lusterka wstecznego w samochodzie jedynie do poprawiania swojej urody. Zapewne nikt nigdy nie widział oglądających się – w tym jakże „damskim” przedmiocie – mężczyzn, którzy oceniali stan swojej cery, czy też zaczesywali pozostałości włosów na najmądrzejszym podzespole ;-). Naszym zdaniem jest oczywiste, że obie płci wykorzystują lusterka zarówno do oceny sytuacji wokół auta, jak i tego, czy mogą się bez przeszkód pokazać światu.

Wiadomo też, że różnice między kobietami i mężczyznami powodują, że producenci lusterek dedykują swoje specjalne oferty konkretnym grupom docelowym: gadżeciarzom – lusterka podświetlane diodami LED, a kobietom np. różową obudowę.

 

 

„Kobiece” lusterko? Bo różowe?
fot. Race Sport
Męskie lusterko? Bo „odjechane”?
fot. Simoni Racing

 

Niezależnie od płci, każdego kierowcę interesuje to, czego może się spodziewać dookoła jego pojazdu. Dlatego też powstały szerokie tylne lusterka, które są obowiązkowym wyposażeniem nie tylko dużych gabarytowo aut, czy tych ciągnących przyczepy, ale też amerykańskiej policji, a na pewno zapobiegliwych rodziców. Dzięki nim, kierowca ma panoramiczny pogląd na wszystko, co się dzieje się z tyłu pojazdu: na pasażerów, przeszkody przy cofaniu, podjeżdżające i mijąjące samochody, właścicieli innych aut i grzecznie siedzące na tylnej kanapie dzieci.

Baczna obserwacja jest domeną kobiet.
fot. Frendl

Pamiętajmy, że podczas jazdy często należy spoglądać w lusterka wsteczne – zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Wpływa to na lepszą ocenę sytuacji, jaka panuje na drodze, a z pewnością umożliwia szybke zauważenie chcącego nas wyprzedzić auta, czy motocyklisty. Absolutną koniecznością jest dokładna analiza otoczenia za pomocą lusterek, w przypadku chęci, czy zamiaru wykonania jakiegokolwiek manewru na drodze.

 

All View Mirror – szeroki pogląd na wszystko, co się dzieje z tyłu: na kanapie i na drodze.
fot. amazon.com

 

Jeśli lubisz gadżety, kup lusterko podświetlane diodami LED
fot. Simoni Racing

 

Amerykanie jak zwykle lubią łączyć różne funkcje przedmiotów. Tym razem wymyślili All View Mirror, które oprócz informacji o otoczeniu, poprawia nasze bezpieczeństwo, ponieważ pozwala wyeliminować „martwe punkty” bez domysłów i zgadywania, co się dzieje w tych trudnych do dojrzenia miejscach. Tego typu lusterka docenią nie tylko mamy, ale też osoby, które mają samochody z szerokimi, tylnymi słupkami. 

All View Mirror pasuje do wszystkich typów pojazdów. Cena: ok. 150 zł. Chcesz kupić, kliknij tu.

O lusterku wstecznym z GPS poczytasz klikając tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze