Edyta Klim

LumiLor – niesamowita farba elektroluminescencyjna (video)

Przy obecnej technologii świecące powierzchnie nadal wymagają niewielkiej ilości prądu, jednak są już tak elastyczne, że mogą być rozpylane jak normalny lakier.

Elektroluminescencja charakteryzuje materiał, który emituje światło pobudzony polem elektrycznym, a przy tym się nie nagrzewa. Darkside Scientific LLC opatentowało sposób na nanoszenie kolorowej warstwy elektroluminescencyjnej przy pomocy standardowego pistoletu lakierniczego HVLP. System LumiLor tworzy trwałą powłokę na każdej powierzchni i służy do praktycznych zastosowań. Przy czym jest przyjazny dla środowiska, dzięki wykorzystaniu technologii polimerów na bazie wodnej.

https://www.youtube.com/watch?v=DXnSTl2j33w

LumiLor ma wielowarstwowy układ powłokowy, przy czym każda warstwa zachowuje grubość ok. 0,1 mm! Na koniec musi być utrwalona bezbarwnym lakierem. LumiLor do działania wymaga prądu zmiennego, który może być dostarczany ze standardowych źródeł. Żywotność powłoki zależy od wybranego koloru, częstotliwości i napięcia. Farbę elektroluminescencyjną można wykorzystywać także w technice hydrografiki i druku tamponowym.

W zależności od tego, jakie warunki ma spełnić powłoka: połysk, elastyczność, ochronę i odporność na warunki atmosferyczne – dostosowuje się ilość warstw farby. LumiLor jest standardowo dostępny w kolorach: białym, zielonym, niebieskim, niebiesko-zielonym, pomarańczowym, a niektóre kolory niestandardowe dostępne są na życzenie. Ważne jest odpowiednie dobieranie kolorów (także tych bazowych), ponieważ światło emitowane przez luminofory obejmują bardzo wąski zakres fal.

Farba ta jest chętnie wykorzystywana w motoryzacji, a szczególnie w zdobieniu motocykli:

Więcej na: http://lumilor.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze