LRP Poland - fabryczny team BMW i Pirelli chce tytułu mistrza świata 2016

29 października 2014
LRP Poland planuje w sezonie 2015 wystartować w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata, jako fabryczny zespół Pirelli i BMW. Debiutancki sezon ma być rokiem zdobywania doświadczenia i promocji ekipy oraz jej partnerów na światowych torach oraz krajowych i zagranicznych rynkach. W sezonie 2016, zespół zamierza walczyć o mistrzostwo świata.

Przyszłoroczny kalendarz LRP Poland składał się będzie przynajmniej z pięciu wyścigów i rozpocznie od zmagań w Le Mans w połowie kwietnia. Kolejne wyścigi odbędą się na francuskich torach Magny-Cours i Le Castellet, w niemieckim Oschersleben i japońskiej Suzuce. Organizatorzy pracują nad dodaniem do kalendarza większej liczby rund; możliwe, że łącznie aż dziewięciu. Wyścigi, w których planuje udział LRP Poland trwają od sześciu do dwudziestu czterech godzin.

O występie LRP Poland w Le Mans dowiesz się więcej tu.

Tegoroczny wrześniowy start w kończącym sezon 2014, prestiżowym, 24-godzinnym wyścigu Mistrzostw Świata World Endurance, 24h Le Mans we Francji był jedną z okazji do pokazania możliwości zespołu przed cyklem mistrzostw świata w sezonie 2015. Podczas 24-godzinnego wyścigu motocykliści LRP Poland nie tylko ustawili się na starcie jako jedyny zespół z Polski, ale też z dobrym wynikiem dojechali do mety tego najtrudniejszego wyścigu motocyklowego na świecie.

Paweł Szkopek

fot. LRP Poland

W ciągu zaledwie czterech lat od momentu powstania, motocyklowa ekipa LRP Poland, wypracowała sobie status jednego z najlepszych i najbardziej utytułowanych zespołów w Mistrzostwach Polski. Potwierdzają to wywalczone dwukrotnie z rzędu tytuły mistrzów Polski kategorii Supersport, tegoroczne wicemistrzostwa kategorii Superstock 1000 i Superbike, a także szereg zwycięstw zarówno w Mistrzostwach Polski, jak i w międzynarodowej serii Alpe Adria czy Pucharze Europy.

LRP Poland od samego początku stawia na najlepszych zawodników. Jej główny reprezentant, Paweł Szkopek, to bezapelacyjnie najlepszy polski zawodnik wyścigowy, wielokrotny mistrz kraju i jedyny Polak startujący na pełen etat w prestiżowych mistrzostwach świat World Supersport oraz World Endurance.

LRP Poland jest także jedynym oficjalnym polskim zespołem marki Pirelli, wyłącznego dostawcy ogumienia w Mistrzostwach Świata Superbike i Supersport.

Źródło: BMW, Pirelli

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!