Paula Lazarek

Lotus wprowadzi cztery nowe samochody elektryczne do 2026 roku

Brytyjski producent samochodów sportowych i wyścigowych potwierdził, że do 2026 roku zobaczymy cztery nowe modele elektryczne. Jakie to będę modele?

Nowe, zbliżające się wielkimi krokami elektryczne modele będą częścią strategii Lotusa – Vision80.

Pierwszym elektrykiem, który dołączy do hipersamochodów producenta Evija i Emira będzie elektryczny SUV zbudowany na nowej platformie o nazwie Lotus Premium. Kolejne trzy płyty podłogowe przeznaczone dla elektryków, o których informował producent cztery miesiące temu, zostaną wykorzystane do pozostałych modeli zasilanych prądem.

Lotus to marka od lat znana z aut sportowych, więc nie inaczej będzie także w przypadku modeli zasilanych na prąd. Brytyjscy inżynierowie postarali się, aby SUV Lotusa mógł z powodzeniem dostarczać adrenaliny we krwi kierowcy oferując przyspieszenie poniżej trzech sekund do 100 km/h!

Energia elektryczna do układu napędowego EV ma być dostarczana przez akumulatory o pojemności 92-120 kWh. To duża pojemność, która może zagwarantować minimum 500 km zasięgu. prawdopodobnie zasięg pierwszego SUV-a Lotusa będzie znacznie większy i może plasować się wśród obecnych rekordzistów w tej dziedzinie, a sa to: Mercedes EQS – 785 km, Tesla Model S – 652 km, Ford Mustang Mach-E – 610 km oraz BMW i4 – 590 km.

Po wprowadzeniu na rynek pierwszego seryjnego SUV-a marki, w 2023 roku Lotus chce wprowadzić również w pełni elektryczne czterodrzwiowe coupe, a w przyszłym roku – większego SUV-a. Całkowicie elektryczny samochód sportowy zadebiutuje w 2026 roku. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak będzie się nazywał ostatni Lotus napędzany benzyną to warto kliknąć TUTAJ.

Producent zapowiada, że model ten będzie wyposażony w system szybkiego ładowania o napęciu 800 V. Jak wiadomo tego typu instalacją mógł się do niedawna pochwalić jedynie Porsche Taycan, ale niedawno zaprezentowane modele EV6 Kii oraz Hyundai Ioniq 5 generacji także oferują już wysokonapięciową możliwość ultraszybkiego ładowania.

Ile Lotus w nadwoziu SUV będzie kosztował? Nie możemy się także doczekać podania przez producenta ceny, choć wiemy z dużą doża prawdopodobieństwa, że w przeliczeniu na złotówki, kwota ta może przekroczyć pół miliona złotych.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze