Lotus przygotowuje się do testów w Jerez
Wielbiciele Formuły 1 z pewnością oczekują już z niecierpliwością na pojawienie się na torach legendy wyścigów - Lotusa.
Prawie gotowy Lotus… |
![]() |
fot. Lotus
|
Jak powiedział Mike Gascoyne, Chief Technical Officer zespołu, prace nad samochodem są bardziej zaawansowane niż przewidywano. Lotus chce „odpalić” silnik o tydzień wcześniej niż zaplanowano, a więc 5 lutego i zamierza wyjechać po raz pierwszy na tor w Jerez 17 lutego, a następnie testować swoje rozwiązania pod Barceloną. Mając tak doświadczonych kierowców jak Heikki Kovalainen i Jarno Trulli, team otwarcie mówi, że stanie się najlepszym z nowych zespołów w tym sezonie. Mike Gascoyne widzi swoją ekipę w połowie stawki klasyfikacji generalnej 2010.
Jako rywali do pokonania oprócz nowych zespołów Gascoyne wymienia także Force India, Toro Rosso i team Petera Saubera.
Najnowsze
-
Mercedes Vision V: gdzie podziała się motoryzacja, a pojawił się… 65-calowy telewizor?
Los Angeles. Miasto snów, przepychu i gwiazd. To właśnie tutaj, w sercu Kalifornii, na Pebble Beach Automotive Week 2025, Mercedes-Benz zaprezentował światu coś, co ma być przyszłością motoryzacji. -
Do końca wakacji paliwo będzie tańsze? Eksperci ostrzegają: jesienią czeka nas podwyżka, zwłaszcza ON
-
Car of the Year Polska 2026: rekordowa liczba chińskich aut w konkursie. Pełna lista nominowanych
-
Renault Symbioz i Espace – zasięg 1100 km dzięki sprytnej hybrydzie jest możliwy. Dane, opinia, cena
-
Kambodża na motocyklach: dżungla, świątynie i prawdziwe wyzwania
Zostaw komentarz: