LOTOS Rally Team, team rajdowy Grupy LOTOS

Grupa LOTOS zaprezentowała nowy zespół rajdowy – LOTOS Rally Team, którego barw w sezonie 2013 bronić będą wielokrotni mistrzowie: Kajetan Kajetanowicz z Jarkiem Baranem oraz Michał Kościuszko z Maćkiem Szczepaniakiem.  Przedstawieniu drużyn towarzyszyła prezentacja samochodów rajdowych.

Kajetan Kajetanowicz od 2010 roku trzykrotnie zdobył tytuł mistrza Polski w klasyfikacji generalnej. Ubiegłoroczne sukcesy Kajetanowicza i Barana oraz rekordy, które bili w rajdowym świecie,  przekroczyły  wszelkie  oczekiwania  –  zarówno  ich samych,  wspierających zespół partnerów, jak i kibiców, którzy od lat wierzą w swoich ulubionych zawodników.

„Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia, a paliwem jest dla mnie każdy odcinek specjalny pokonany na maksimum możliwości moich i samochodu” – powiedział Kajetan Kajetanowicz. „Zapewniam, że wraz z Jarkiem i całym zespołem LOTOS Rally Team mamy mnóstwo motywacji, wynikającej z pasji, zatem emocji nie zabraknie nam podczas żadnego rajdu”.

Wielokrotni  zdobywcy  najważniejszych  w kraju tytułów staną do rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski już za kilka tygodni w Rajdzie Świdnickim.

Jarek Baran i Kajetan Kajetanowicz
fot. biuro prasowe Kajetana Kajetanowicza

Michał Kościuszko, który przez ostatnie trzy lata reprezentował z Maćkiem Szczepaniakiem barwy LOTOS Dynamic Rally Team na trasach Mistrzostw Świata, jest dwukrotnym wicemistrzem świata w klasyfikacji PWRC 2011 i JWRC w sezonie 2009.

„Rok  2013  jest  rokiem  przełomowym  dla polskiego  motosportu”  –  powiedział  Michał  Kościuszko.  „Po  raz  pierwszy w historii polski zespół dołączył do elitarnego grona WRC. Jestem dumny, reprezentując LOTOS Rally Team w najwyższej kategorii rajdów  samochodowych”.

Duet Kościuszko-Szczepaniak wystartuje we wszystkich trzynastu rundach mistrzostw świata rozgrywanych na czterech kontynentach. W dwóch rozegranych do tej pory rajdach LOTOS Rally Team zdobył 12 punktów w  kategorii  producentów,  a Michał i Maciek,  zajmując  10. miejsce w  Rajdzie Monte Carlo,  mają na swoim koncie 1 punkt. Do  rozegrania  pozostało 11 rajdów, w tym  Rajd Meksyku i Australii,  a także 9 eliminacji  na kontynencie  europejskim.

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak
fot. Marcin Rybak

Grupa LOTOS wspiera również młodych adeptów sportów kartingowych. Marcel Grudziński i Jakub Wojcieszenko to młodzi obiecujący zawodnicy teamu ST Racing Maranello Polska. Marcel ponad 20 razy stawał na najwyższym miejscu podium kilku kategorii sportów kartingowych. Sukcesy odnosi nie tylko w kraju, gdzie kilkukrotnie zdobywał Puchar Polski, ale również w Europie – jest finalistą mistrzostw Europy i mistrzostw świata we Włoszech. Marcel wraz z Kubą – młodszym kolegą i nie mniej obiecującym zawodnikiem – jest członkiem klubu kartingowego Bałtyk z Gdyni.

Kajetan Kajetanowicz z pilotem Jarkiem Baranem w nowym zespole LOTOS Rally Team pojadą w Rajdowych Samochodowych  Mistrzostwach  Polski  samochodem  Subaru  Impreza.  Sezon  RSMP  w  2013 roku składa się z  7 rund, z czego  jedna  odbędzie  się  poza granicami  Polski. Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak wystartują w samochodzie Mini WRC w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata WRC. Sezon 2013 obejmuje starty we wszystkich 13 rundach w królewskiej kategorii. Kościuszko jest pierwszym i jedynym Polakiem, który wystartuje w pełnym cyklu WRC.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze