Kamila Nawotnik

Lot balonem z widokiem na Warszawę! Sprawdź atrakcję od FREE NOW

Zapnijcie pasy i uważajcie. Jeśli od zawsze marzyliście by wzlecieć w niebo balonem, teraz macie szansę. Aplikacja FREE NOW postanowiła udostępnić nową atrakcję dla swoich użytkowników, a my sprawdziłyśmy jak to jest wznieść się w wiklinowym koszu.

Jeśli pierwszy raz słyszycie o FREE NOW, to wiedzcie, że jest to aplikacja umożliwiając korzystanie z usług mobilności miejskiej, a mówiąc prościej – wynajem taksówki, hulajnogi elektrycznej, e-skuteru, e-roweru lub auta na minuty. Główna siedziba platformy FREE NOW mieści się w Niemczech.

Akcja przeprowadzona przez aplikację transportową rozpoczęła się w czwartek 21 lipca i potrwa do soboty, 23 lipca. w tym czasie, w godzinach wieczornych, użytkownicy zapisani na lot balonem mają możliwość wskoczenia do 5-osobowego kosza, poczucia na głowie żaru od buchającego ognia oraz wzniesienia się balonem nad Błoniami Stadionu Narodowego w Warszawie.

Zasada jest prosta – aplikacja każdego dnia otwiera rejestrację na loty, a wszystko co trzeba zrobić, to:

  1. zainstalować aplikację FREE NOW
  2. kliknąć opcję lotu balonem
  3. zarezerwować wybrany termin
  4. pojawić się przy stadionie o wyznaczonej godzinie

Najlepsza informacja jest taka, że lot jest absolutnie darmowy! Zapisy odbywają się według zasady „Kto pierwszy, ten lepszy”. Szczegóły dotyczące kursu i dokładnej lokalizacji strefy zostaną przesłane mailowo do użytkownika. Naturalnie, liczba miejsc jest ograniczona, a sam lot zależny od warunków pogodowych.

Balon wznosi się na wysokość około 60 metrów, a cała przygoda trwa kilka minut. Przyznam jednak, że – mając okazję wypróbować tę atrakcję – uczucie towarzyszące „podniesionemu koszowi” jest bardzo specyficzne. Z jednej strony czuć ekscytację, a z drugiej lekki niepokój przemieszany z zastrzykiem adrenaliny. Polecam Wam przekonać się o tym na własnej skórze, zwłaszcza jeśli marzy Wam się w przyszłości dłuższy i wyższy przelot!

Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce

Już teraz w 170 miastach Europy oprócz przejazdów z kierowcą oferujemy wszelkie opcje mikromobilności i carsharing. Naszą misją jest przekonywanie o multimodalnym korzystaniu z transportu, a co za tym idzie – ograniczenie liczby aut prywatnych na ulicach miast. Udostępniamy dziś darmowy lot balonem w Warszawie jako wyraz naszych starań, aby mieszkańcy dostrzegali, jak wiele opcji transportowych oferują ich miasta. Przy okazji chcemy zapewnić naszym użytkownikom nietypową atrakcję, dzięki której mają możliwość podziwiania piękna Warszawy z lotu… FREE NOW.

Ta nietypowa, letnia atrakcja dla użytkowników FREE NOW organizowana jest w największych miastach w Europie. Balon odwiedził już Mediolan oraz Dublin, a teraz zawitał do Warszawy. Do końca roku pojawi się we wszystkich największych miastach, w których dostępne jest FREE NOW, m.in.: Madrycie, Paryżu, Londynie, Hamburgu, Lizbonie. 

Komentarze:

Kierowca - 25 lipca 2022

Ustawodawca dobrze opisał , samemu należy ocenić sytuację. Kierując np. autobusem nie możesz gwałtownie zachamowac bo pasażerowie pospadają z siedzeń a stojący znajdą się na przedniej szybie. Należy więc wjechać na skrzyżowanie przy żółtym świetle zachowując szczególną uwagę.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze