Linijka dla kierowców w Krakowie

Problem blokowania torów tramwajowych przez samochody to w Krakowie dość spory problem. Dlatego przez następny tydzień kierowcy dostaną w prezencie... linijki.

Akcja ruszyła wczoraj i potrwa do 29 maja. Kampania informacyjna „Wystarczy 1 metr” jest skierowana do kierowców samochodów osobowych. Na mieście pojawią się patrole złożone ze strażników miejskich oraz inspektorów ruchu MPK w Krakowie. Będą oni kontrolować czy stojące wzdłuż ul. Długiej samochody nie blokują przejazdu tramwajom. 

Kierowcy w tym czasie otrzymają ulotkę-linijkę informującą o odległości, w jakiej można zostawić samochód, aby tramwaj mógł bezpiecznie przejechać oraz o tym, jakie konsekwencje ponosi osoba, która zaparkuje nieprawidłowo.

– Kierowca, który blokuje przejazd dla tramwaju naraża się nie tylko na mandat, który wynosi 300 złotych, ale także na odholowanie samochodu. W sumie koszty mandatu, holowania i opłat za postój na parkingu mogą sięgać nawet do 1 tysiąca złotych – podkreśla Zbigniew Ulman, zastępca komendanta Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Okazuje się, że wystarczy długość jednego metra, ponieważ taka odległość pojazdu od torowiska pozwala motorniczemu bezpiecznie przejechać obok zaparkowanego samochodu. Kierowcy, którzy nie są pewni czy ich samochód stoi w odpowiedniej odległości od torów będą mogli zmierzyć to linijką.

Przy ul. Długiej w Krakowie najczęściej dochodzi do blokowania tramwajów przez samochody stojące zbyt blisko torowiska. Tylko w tym roku takich przypadków było już 53. W sumie w tym roku kierowcy blokowali torowiska już 87 razy. W 2014 roku takich przypadków było 213, w tym 129 na ul. Długiej.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Niech plywaja po Wisle..a nie pchaja sie miedzy auta…

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze