Ewa Kania

Limity tankowania na stacjach paliw. Daniel Obajtek czeka na przeprosiny

Shell wprowadził chwilowe limity tankowania na wybranych stacjach, uzasadniając to ograniczeniami w dostępności paliwa. Zapytany w tym kontekście o kwestię niedoborów paliw prezes PKN Orlen, wypowiedział się w sposób jednoznaczny i niekorzystny dla sieci Shell.

Spis treści

Niedobory paliw na stacjach Shell

Kwestia paliw w Polsce – ich cen oraz ewentualnych problemów z dostępnością – budzi ostatnio sporo dyskusji. PKN Orlen zapewnia nieustannie, że o żadnych problemach mowy być nie może.

Takim deklaracjom zdała się zaprzeczać informacja, jaką mogli przeczytać kierowcy na niektórych stacjach Shell:

W związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem informujemy: jednorazowy limit tankowania poniższych paliw (Shell V-Power Diesel oraz Shell Fuelsave Diesel) wynosi 100 litrów. Przepraszamy za niedogodności.

Z prośbą o wyjaśnienie źródła takich problemów, money.pl zwróciło się do polskiego oddziału Shell. Jak wyjaśniła Anna Papka, dyrektorka ds. korporacyjnych Shell:

Aktualna sytuacja na rynku paliw, tj. najniższe ceny w hurcie w Unii Europejskiej, spowodowała duży popyt na paliwo krajowe. To skutkuje ograniczeniem dostępności paliwa, co jest najbardziej odczuwalne w przypadku oleju napędowego, którego dużą częścią odbiorców są klienci biznesowi. W celu zachowania ciągłości operacyjnej na stacjach i zapewnienia wszystkim naszym klientom potrzebnego paliwa dbamy o stałe zaopatrzenie i kierujemy klientów na stacje z dużą dostępnością diesla.

Daniel Obajtek czeka na przeprosiny od Shella

O problem reglamentacji diesla na niektórych stacjach, zapytał Daniela Obajtka dziennikarz serwisu energetyka24. Odpowiedź prezesa PKN Orlen była jednoznaczna – nie ma żadnych problemów, Shell miał przekazać „niewłaściwą informację” i teraz powinien za nią przeprosić.

Dlaczego ceny paliw w Polsce są tak niskie?

Obawy o dostępność paliw na polskich stacjach wynika z ewenementu, jakim są ceny na nich. Pomimo tego, że cena baryłki ropy wzrosła do największego poziomu w tym roku (około 90 dolarów) oraz słabnącego złotego, za benzynę i olej napędowy trzeba już zapłacić poniżej 6 zł/l. Wróciliśmy tym samym do poziomu cen sprzed ataku Rosji na Ukrainę.

Po ilu piwach bezalkoholowych można prowadzić samochód? Czy 0,5% to dalej piwo bezalkoholowe?

Nie umknęło to uwadze naszych sąsiadów. Niemcy bardzo chętnie tankują teraz w Polsce, ale największa turystyka paliwowa odbywa się z terenu Czech, gdzie za litr Pb95 trzeba zapłacić nawet około 8 zł. Powoduje to znacznie większy niż normalnie popyt i stąd pojawiły się obawy o chwilowe niedobory paliwa.

Komentarze:

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze