Lexus UX – kolejny crossover potwierdzony

Crossovery cieszą się coraz większą popularnością, co skrzętnie postanowił wykorzystać Lexus. Kilka dni temu japoński producent potwierdził, że prezentowany w Paryżu koncept trafi do produkcji.

W segmencie małych crossoverów robi się coraz ciaśniej, ale japoński producent zachęcony sukcesami modeli NX i RS postanowił wprowadzić do gamy kolejny taki model. Lexus UX pozwoli przyciągnąć młodszych klientów poszukujących propozycji z segmentu premium. 

Koncepcyjny model zadebiutował na salonie samochodowym w Paryżu we wrześniu ubiegłego roku. Nad projektem czuwało francuskie biuro projektowe Lexusa – ED2. Nazwa modelu to skrót od słów Urban Crossover, co po angielsku oznacza po prostu „miejski crossover”.

Kilka dni temu jeden z wiceprezesów potwierdził, że model trafi niebawem do produkcji, ale pierwsze przecieki na ten temat pojawiły się już kilka miesięcy temu, gdy japońska marka rejestrowała w europejskim urzędzie patentowym oznaczenia UX 200, UX 250 i UX 250h. Na podstawie tych informacji możemy podejrzewać, że samochód będzie dostępny w wersji zasilanej jednostką benzynową i hybrydowym układem napędowym.

Na premierę nowego Lexusa NX będziemy musieli poczekać do przyszłego roku.

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze